ВООЗ заявила, що "Дельтакрон" може виникнути лише внаслідок забруднення зразка

Фото з відкритих джерел

Перший випадок нового штаму нещодавно виявили на Кіпрі

Наразі немає підстав говорити про комбінацію двох штамів коронавірусу, "Дельти" та "Омікрону". Про це йшлося у Twitter голови технічної групи Всесвітньої організації охорони здоров’я Марії Ван Керкхове.

"Дельтакрон", напевно, є результатом забруднення зразка під час секвенування", - зазначила вона.

Новини за темою: У Pfizer анонсували появу вакцини від штаму "Омікрон": Коли очікувати ліки

Нагадаємо, що 8 січня на Кіпрі вчені виявили новий штам коронавірусу, який є гібридом штаму "Дельта" та "Омікрону". Новий варіант, який назвали "Дельтакрон", вже ідентифікували на Кіпрі у 25 пацієнтів з COVID-19. Із них 11 потрапили до лікарні, а 14 проходять лікування амбулаторно.

За словами доктора Леонтіоса Кострикіса, який очолює групу вчених лабораторії біотехнології та молекулярної вірусології Кіпрського університету, "Дельтакрон" має генетичне походження варіанту "Дельта" разом з деякими мутаціями "Омікрону". Науковець зазначив, що спостерігається зв'язок між зараженням новим штамом та потребі в госпіталізації.

Наразі мало інформації про знахідку, тому рано говорити про те, що саме ця мутація ковіду стане домінуючою, заявив Кострикіс. Тим не менш, посилаючись на власні спостереження, науковець зробив попередній висновок - "Дельтакрон" може бути здатним поширитися й витіснити "Омікрон".