Вперше над сходом України: З'явилися нові подробиці польоту літаків-розвідників США

Фото з відкритих джерел

Сполучені Штати регулярно використовують літаки в Чорноморському регіоні для підтримки різних розвідувальних цілей США і коаліції

27 грудня над Східною Україною вперше пролетів літак E-8C (JSTARS) Військово-повітряних сил Сполучених Штатів. Він спільно з літаком розвідки RC-135v збирав інформацію про ситуацію на землі. Про це заявив представник Європейського командування США підполковник Русс Вулфкіл, повідомляє CNN.

За його словами, Сполучені Штати регулярно використовують літаки в Чорноморському регіоні для підтримки різних розвідувальних цілей США і коаліції.

При цьому він додав, що американські літаки-розвідники здійснили політ з дозволу уряду України, і хоча точний маршрут не був розкритий, вони трималися трохи далі від Донбасу.

За словами підполковника, датчики літака E-8C можуть збирати розвіддані про військові пересування на землі, потенційно по обидва боки кордону, не входячи в спірні райони або повітряний простір Росії.

Бортова антена з кутом огляду 120 градусів може охоплювати майже 20 тисяч квадратних миль для моніторингу наземних переміщень і може також виявляти літаки.

Новини за темою: Столтенберг закликав провести засідання Ради НАТО-Росія в січні

Раніше повідомлялося, що у понеділок, 27 грудня, над Україною пролетіли два літаки-розвідники Військово-повітряних сил Сполучених Штатів. Вони стежили за військами Росії біля кордонів України.