Вражає більш молодих: У МОЗ перерахували особливості COVID-штаму "Омікрон"

Середній вік пацієнтів з "Омікроном" становить 30,8, тоді як середній вік хворих на штам "Дельта" – 38,3 роки

Фото з відкритих джерел

Штам коронавірусу "Омікрон" частіше призводить до інфікування у домашніх осередках, а також має менший інкубаційний період – у середньому 3 доби. Про це з посиланням на наукові дослідження повідомляє МОЗ.

Як повідомляється, на відміну від штаму "Дельта", штам "Омікрон" вражає більш молодих. Середній вік пацієнтів з "Омікроном" становить 30,8, тоді як середній вік хворих на штам "Дельта" – 38,3 роки.

Також новий штам збільшує ризик повторного зараження. У випадку з "Дельтою" він становив близько 2,5%, для "Омікрону" – у понад 5 разів вище, 13%. "Омікрон" у 2,9 раза заразніший за "Дельту" – у країнах, де виявили варіант, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається за 1,53 дні.

Новини за темою: Стрімке поширення "Омікрону": Прогнози щодо інфікування європейців і нові карантинні обмеження у світі

Зазначається, що ризик госпіталізацій при "Омікроні" нижчий. Лише 0,6% хворих на "Омікрон" були госпіталізовані, порівняно з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби.

"Водночас дані щодо госпіталізацій не є остаточними, адже у багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. До того ж переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей", - повідомили у МОЗ.

Нагадаємо, нещодавно директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Раян повідомив, що до груп ризику при зараженні штамом коронавірусу "Омікрон" належать невакциновані, люди похилого віку, а також ті, що мають супутні захворювання.