Вишите Євангеліє, створене рівненською майстринею, визнали світовим досягненням

Рівненська обласна державна адміністрація

Євангеліє від Матвія визнали найбільшою у світі книгою, вишитою вручну

Вишите Євангеліє від Матвія, створене рівненською майстринею, визнали світовим досягненням. Авторка рукотворних артбуків потрапила у книгу "Національний реєстр рекордів України 2022". Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

Як повідомляється, у видання внесли одразу два рекорди майстрині, один із яких – світовий. Євангеліє від Матвія визнали найбільшою у світі книгою, вишитою вручну. Над створенням унікального фоліанта Олена Медведєва працювала упродовж двох років. Рукотворна книга налічує 60 сторінок і важить 9 кілограмів 400 грамів.

Євангеліє вишите по-особливому - майстриня використовує авторські літери, які виконує у техніці стебнівки. Цей шрифт вона запатентувала. Під час роботи жінка використовувала червоний та чорний кольори. А перша літера зроблена з візерунком – рослинним орнаментом.

Олена Медведєва відома як авторка оригінальних книг, серед яких є мереживна, різьблена, вишита, солом’яна, шкіряна, бурштинова. Також її колекція налічує десятки вишитих артбуків. Це і 4 Євангелія, і твори Тараса Шевченка, Лесі Українки, Адама Міцкевича, Івана Франка, Ліни Костенко та інших відомих авторів. Майстриня створює як фоліанти, так і мініатюри.

"Роботи Олени Медведєвої – справді унікальні. До речі, у 2020 році вона була стипендіаткою голови Рівненської ОДА, - прокоментувала начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк. – В Олени Медведєвої – дуже-дуже багато ідей. Чого вартий її "Рівненський буквар", її мультфільми, її казки і креативні артбуки! Тобто творчість майстрині проявляється у найрізноманітніших варіантах".

Рекордне Євангеліє знаходиться в Літературному музеї Уласа Самчука, власне, як і всі креативні книги майстрині. Побачити вишитий фоліант, який став світовим рекордом, та сфотографуватися з ним можна буде після 17 січня.

Новини за темою: Столичний музей претендує на премію Найкращий музей Європи 2022 року

Нагадаємо, 9 листопада 2021 року президент України Володимир Зеленський привітав працівників культури та майстрів народного мистецтва з професійним святом.

Також варто зазначити, 9 листопада 2021 року, у Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко анонсував запуск нових виняткових проєктів, які популяризують культуру та народні художні промисли