Як отримати фізичну картку з "ковідною" тисячею: Поради від Асоціації українських банків

Фото з відкритих джерел

Фізичну банківську картку можна отримати лише у разі, якщо перед тим була замовлена її онлайн-версія

Вже цього тижня в Україні два банки розпочинають видачу фізичних карток "єПідтримка", що дозволить витрачати кошти, отримані за повний курс вакцинації, не використовуючи смартфон. Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас розповів "Українському радіо" про те, як отримати таку банківську картку.

"Всі банки можуть випускати картку для "ковідної" тисячі, жодної технічної складності тут немає. Тут лише питання в тому, щоб цей банк вже був у переліку тих банків, які мають доступ до програми "єПідтримка", — розповів Андрій Дубас.

За його словами, фізичну банківську картку можна отримати лише у разі, якщо перед тим була замовлена її онлайн-версія.

"Коли ми робимо запит на отримання коштів через додаток "Дія" — це вже запит на отримання коштів від держави онлайн. Зараз Мінцифри та Мінекономіки лише працюють над тим, щоб, наприклад, люди, які не мають змоги користуватися мобільним додатком "Дія", не мають смартфону чи достатніх умінь користування платіжними картками, могли скористатися державною підтримкою у класичному форматі", - пояснив банкір.

Нині тисячу гривень за вакцинацію можна оформити в таких банках: "А-Банк", "Альфа-Банк", Easy-банк, "Монобанк", "Ощадбанк", "ПриватБанк", "Райффайзен Банк" та "Укргазбанк".

"Цього місяця буде запущена програма на купівлю ліків людьми, старшими за 60 років. Я думаю, в перспективі буде розроблений формат для людей, які не мають змоги користуватися електронними розрахунками", — зазначив Андрій Дубас.

Новини за темою: Невикористані кошти в рамках програми "єПідтримка" повертатимуться у держбюджет

Нагадаємо, українці, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19 та оформили віртуальну картку "єПідтримка", можуть отримати пластиковий варіант. "Альфа-Банк" та "Монобанк" вже почали видавати такі картки.

Так, карта буде видаватися новим клієнтам, яким було недоступне оформлення цифрової картки. Для цього необхідно з паспортом та ІПН звернутися до будь-якого відділення банку.

Разом з тим існуючі клієнти банку, які вже мають цифрову картку для виплат, можуть отримати пластикову картку на початку лютого, дистанційно замовивши доставку "Новою поштою", або звернувшись безпосередньо до відділення.