Як правильно комбінувати різні COVID-вакцини: Відповідь МОЗ

Прищепитися іншою вакциною можна у випадку, якщо на перше щеплення була тяжка реакція

Українці можуть вакцинуватися препаратами компаній AstraZeneca, Sinovac, Pfizer-BioNTech та Moderna Фото з відкритих джерел

В Україні, як і в багатьох інших країнах, дозволено в певних випадках комбінувати різні вакцини проти COVID-19. Про це повідомляє прес-служба МОЗ. 

Як зазначається, найкраще використовувати одну й ту саму вакцину як для першого, так і для другого щеплення. Втім, якщо та сама вакцина недоступна або на першу дозу сталася тяжка реакція, можна прищепитися за такою схемою:

  • 1-ша доза – AstraZeneca, 2-га – Moderna чи Comirnaty через 28 днів;
  • 1-ша доза – Comirnaty чи Moderna, 2-га – Moderna чи Comirnaty через 28 днів.

Новини за темою: В Україні дозволено комбінувати вакцини Pfizer та Moderna, - МОЗ

У МОЗ додали, що всі вакцини AstraZeneca різних виробників (Covishield, AstraZeneca-SKBio, Vaxzevria) мають однаковий склад та технологію виробництва і тому є взаємозамінними.

"Наведені схеми комбінування різних вакцин були добре досліджені та визнані безпечними та ефективними", - запевнили у відомстві.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України з 6 грудня посилить карантинні обмеження для невакцинованих українців. Для відвідування громадських закладів у "жовтій" зоні карантину тепер потрібно буде мати хоча б одне щеплення або тести.