Які книги купували українці в 2021 році: Експрес-дослідження українського книжкового ринку

Фото з відкритих джерел

На другому місці – література для дітей і підлітків, на третьому – сучасна світова проза

Журналісти провели побіжне експрес-дослідження українського книжкового ринку. Інформацію надали 15 видавництв із різних регіонів України (Київ, Львів, Харків), а саме: 123 назви найбільш продаваних у цьому році книг, різноманітних за жанрами. Про це повідомляє "Укрінформ".

У 2021 році українці купували найбільше книги, які прямо або опосередковано пов’язані з психологією, мотивацією та саморозвитком (25 назв), на другому місці – література для дітей і підлітків (20 назв), на третьому – сучасна світова проза (17 назв у зведеному списку).

Сучасна українська проза посіла п’яте місце (13 назв), пропустивши уперед книги на історичну тематику (11 назв).

Детективи, серед яких значна більшість – українські автори (9 назв), мали попит майже на рівні наукпопу (10).

Купували біографії та мемуари (8), книги з історії їжі та кулінарії (4) трилери та містику (3) та комікси (2).

Найменше в цьому році купували поезію – серед топових продажів названо всього 1 поетичну збірку.

Найбільшою кількістю проданих примірників (за цифрами видавництв, які їх відкрили журналістам "Укрінформу") може пишатися видавництво "Віхола" – їхню книгу "Матера вам не наймичка, або Чому діти це... Прекрасно" (автор Катя Бльостка) було розкуплено накладом 26 тисяч 225 примірників.

Друга за продажами у цьому році книга "Село не люди. Добити свідка", Люко Дашвар, видавництва КСД – 25 тисяч примірників.

На третій сходинці – книга "Сафарі на щастя" цього ж видавництва (автор Світлана Талан) та книга "Справа Василя Стуса". Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР" (укладання Вахтанга Кіпіані) видавництва "Vivat" – проданий тираж кожної з цих книг склав близько 14 тисяч примірників. 

Новини за темою: Львівський музей утратив старовинні книги на мільйони гривень

Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що українці, які вже отримали тисячу гривень за вакцинацію проти COVID-19, почали активно купувати книги в інтернет-магазинах. За словами міністра, це "показник того, що ми читаюча нація".