Єрмак ходив на допит у справі "вагнерівців": Що відомо

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак

Фото з відкритих джерел

За словами Андрія Єрмака, він повідомив всю відому йому інформацію у справі про "вагнерівців"

Глава Офісу президента Андрій Єрмак сьогодні вранці, 30 листопада, ходив на допит у ДБР у справі "вагнерівців". Про це він повідомив у своєму Facebook, передає телеграм-канал Klymenko Time.

"Як законослухняний громадянин, сьогодні о 8:30 ранку відвідав Державне бюро розслідувань. Дав свідчення у справі "вагнерівців". Повідомив всю відому мені інформацію. Не вважаю за потрібне робити з цього шоу, тому камери не кликав. Але вважаю, що дуже важливо, щоб слідство встановило істину і розставило у цій справі всі крапки над "і"", - написав Єрмак.

Klymenko Time

Новини за темою: Європарламент заявив про відповідальність РФ за злочини "вагнерівців"

Зазначимо, главу Офісу президента Андрія Єрмака найближчим часом планували викликати на допит в Державне бюро розслідувань, присвячений спецоперації щодо "вагнерівців". 

Президент України Володимир Зеленський під час прес-марафону заявив, що не звільнятиме керівника Офісу президента Андрія Єрмака після провалу спецоперації щодо "вагнерівців". За словами президента, Єрмак - це людина, яка ще потрібна Україні. До провалу спецоперації щодо "вагнерівців" він стосунку не має.

Раніше під час прес-марафону Володимир Зеленський заявив, що Україна не брала участі у спецоперації щодо "вагнерівців", вона в це була втягнута.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року в Мінську затримали 33 бойовиків російської "ПВК Вагнера". 13 з них вважають екс-членами незаконних збройних формувань "ДНР" і "ЛНР", які воювали проти України на Донбасі. У підсумку влада Білорусі передала бойовиків Росії.

Спочатку президент України, глава Офісу президента Андрій Єрмак, а також СБУ і Служба зовнішньої розвідки стверджували, що ніяку операцію не готували. У червні 2021 року Зеленський визнав, що спецоперація із затримання "вагнерівців" в Україні дійсно готувалася, але Київ в неї "максимально затягували".

Нещодавно Міжнародна група розслідувачів Bellingcat оприлюднила розслідування щодо "зливу" спецоперації із затриманням бойовиків російської "ПВК Вагнера", причетних до військових злочинів. Видання зауважує, що президент Зеленський був повністю повідомлений про спецоперацію. Йому показали план у червні 2020 року, в наступному місяці операцію схвалили. Однак згодом було вирішено відкласти затримання бойовиків.

Спецоперацію перенесли після зустрічі розвідників з "політичним керівництвом". Як розповів журналістам глава розвідки Міноборони Василь Бурба, відкласти операцію на тиждень запропонував глава Офісу президента Андрій Єрмак. Перед цим президент Зеленський досяг угоди з Росією про припинення вогню на Донбасі. Наприкінці липня операція провалилася, адже найманців затримали в Білорусі.