YouTube назвали головним каналом розповсюдження фейків

Фото з відкритих джерел

Як зазначається, платформа надто мало робить для боротьби з брехливою інформацією

У відкритому листі коаліції організацій, які перевіряють факти, ідеться, що YouTube за останній рік став основним каналом розповсюдження фейкових новин. Про це повідомляє The Guardian.

У листі до виконавчої директорки YouTube Сьюзан Войжитскі експерти написали, що платформа дозволяє несумлінним гравцям використовувати себе, щоб маніпулювати та експлуатувати інших, а також для самоорганізації та збору коштів.

За словами експертів, на платформі люди поширюють дуже багато дезінформації про американські вибори, коронавірус та вакцинацію.

У листі викладені чотири вимоги до YouTube:

  • фінансувати незалежні кампанії проти дезінформації;
  • всередині відеороликів, які поширюють фейки, давати посилання зі спростуваннями;
  • змінити алгоритми показу сумнівних відео;
  • робити більше для боротьби з брехнею у неангломовних роликах.

На ці вимоги представниця YouTube Лєна Ернандес заявила, що компанія вклала багато грошей у цю боротьбу.

"Ми досягли серйозного прогресу: споживання інформації, що межує з фейковою, значно нижче за 1% всіх переглядів на YouTube, і лише близько 0,21% всіх переглядів припадає на неприпустимий контент, який ми пізніше видаляємо", – відповіла Ернандес.

Новини за темою: Google назвала відеоролики, які набрали рекордну кількість переглядів на Youtube

Нагадаємо, у грудні платформа YouTube планувала запуск в Україні програми YouTube Shorts Fund. Вона передбачає бонусні виплати авторам, які створюють короткі відео.

Як зазначалося, фонд у розмірі 100 мільйонів доларів уперше представили ще у травні, і він вже доступний на багатьох ринках у всьому світі. Канали можуть заробляти від 100 доларів до 10 тисяч доларів щомісяця, суми бонусних виплат коригуються залежно від загальної ефективності каналу та місцеперебування аудиторії.