Від початку року піротехніки знищили майже 600 вибухонебезпечних предметів, - ДСНС

Лише впродовж минулої доби, 10 січня, було здійснено понад 20 виїздів, під час яких виявлено 125 боєприпасів

Фото з відкритих джерел

З початку року піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій вилучили та знищили майже 600 вибухонебезпечних предметів. Про це повідомляє пресслужба ДСНС.

Як повідомляється, лише впродовж минулої доби, 10 січня, було здійснено понад 20 виїздів, під час яких виявлено 125 боєприпасів.

"10 січня у Київській області піротехніки м. Біла Церква провели планове технічне обстеження в селі Ходорів, Обухівського району, під час якого було виявлено вибухонебезпечні предмети часів минулих війн в кількості 27 одиниць. Дані вибухонебезпечні предмети знешкоджено шляхом підриву у завчасно визначеному кар'єрі для знищення вибухонебезпечних предметів", - йдеться в повідомленні.

Крім того, 10 січня група піротехніків аварійно-рятувального загону спеціального призначення у Миколаївській області знищила 8 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

"Тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, упродовж минулої доби підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 1,34 га території та виявлено і вилучено 56 вибухонебезпечних предметів" - повідомили у пресслужбі.

Також 10 січня піротехніки обстежили 0,30 га території області у Сєвєродонецькому районі, де виявили та вилучили 30 мінометних мін.

"Загалом з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 594 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 2 авіаційні бомби", - зазначили у відомстві.

Новини за темою: Під Запоріжжям у саду випадково знайшли 100-кілограмову авіабомбу

Рятувальники просять громадян дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами.

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

У разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером "101" або "102" і в жодному разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси, попередили у ДСНС.

Нагадаємо, раніше у Львівській області рятувальники вилучили та знищили авіаційну бомбу часів Другої світової війни. Небезпечна знахідка перебувала на відстані 100 м від житлових будинків.