Завтра Ілон Маск запустить у космос український супутник "Січ"

Супутник "Січ 2-30" Фото з відкритих джерел

Його виведе у космос ракета американського мільярдера

Завтра Україна запустить у космос свій супутник "Січ-2-30" за допомогою ракети американського мільярдера та винахідника Ілона Маска. Про це повідомив "РБК-Україна".

Як зазначається, запуск відбудеться у четвер, 13 січня, о 17:25 на космодромі на мисі Канаверал, штат Флорида.

Відомо, що супутник "Січ-2-30" був розроблений та зібраний українським підприємством "Конструкторське бюро "Південне" впродовж 2017-2020 років. При цьому, деякі компоненти сателіта виробили компанії з Європи та Південної Кореї. Складання та фінальні випробування успішно проходили у 2021 році.

Загалом призначення супутника – моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих. Український сателіт буде використовуватися виключно для цивільних цілей.

Новини за темою: Японія планує запустити перший у світі "екосупутник"

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що підготовлена Загальнодержавна цільова науково-технічна космічна програма на 2021-2025 роки передбачає виведення на орбіту 8 українських супутників.

Зокрема у програмі є три магістральні напрями – створення космічних систем спостереження Землі та потужної ракетної техніки, впровадження новітніх космічних технологій на ринку послуг та масштабний R&D. Конкретніше: вісім українських супутників на орбіті – один апарат середньої просторової розрізненості, шість апаратів – високої (1 метр) та один – надвисокої (0,5 метра).