Адвокати Порошенка не мають інформації щодо клопотання про арешт, чекають роз'яснень від суду та ОГП

На думку адвокатів, інформація про арешт Порошенка – "це шоу, це публічний скандал"

Ілля Новіков Фото з відкритих джерел

Адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков заявив, що він та його колеги не мають жодної інформації щодо клопотання про арешт п'ятого президента України. Наразі вони чекають роз'яснень від суду та Офісу генпрокурора. Про це Новіков заявив під час брифінгу. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

"Ми очікуємо будь-яку інформацію з Печерського суду, що вони там вирішили і чи взагалі було таке засідання. Ми чекаємо інформацію від Офісу генпрокурора, щоб вони спростували або підтвердили, що такого роду клопотання взагалі було подано, і ми, звісно, очікуємо, що нас буде, як передбачено законом, заздалегідь, своєчасно проінформовано про те, що вони мають намір розглядати будь-яке клопотання, пов'язане з Петром Порошенком", - повідомив Новіков.

Як зазначив адвокат, на його думку та думку його колег, інформація про арешт Порошенка – "це шоу, це публічний скандал".

Також Новіков заявив, що оголошення про підозру п'ятому президенту України і є державним переворотом, про який раніше попереджав Зеленський. За його словами, у такий спосіб влада знищує Офіс генерального прокурора.

"Йдеться не про тих людей, які керують ОГП. Ідеться про те, що Офіс генерального прокурора, який має бути незалежним від виконавчої влади, від президента, наразі вже підпорядковано "хотілкам", забаганкам і вказівкам, які походять з Офісу президента. Я не уявляю собі ситуації, як хто-небудь, окрім Офісу президента, може так впливати на Генеральну прокуратуру. Ми втрачаємо Генеральну прокуратуру", - сказав адвокат.

Нагадаємо, нещодавно представники Державного бюро розслідувань намагалися вручити повістку про виклик Петру Порошенку поблизу Верховної Ради, однак він проігнорував правоохоронців та поїхав за кордон. Справа стосується постачання вугілля з тимчасово окупованих територій і розслідується за кількома статтями.

Новини за темою: Порошенко замість допиту в ДБР з'явився на відео з-за кордону

Петро Порошенко мав прибути до ДБР 23 грудня, однак замість експрезидента там з'явився лише його адвокат Ігор Головань, який збирався подати низку клопотань.

Сьогодні, 24 грудня, у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Печерський районний суд Києва дав згоду на затримання експрезидента України Петра Порошенка. За даними журналістів, Порошенка мають привести до суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.