Анатолій Бурміч: Влада хоче обдурити всіх, намагаючись змінити виборчу систему

Анатолій Бурміч

Фото з відкритих джерел

Всі спроби влади змінити чинне виборче законодавство - це маніпуляції для збереження "зеленої" більшості в парламенті попри рейтинги, що падають. Таку думку висловив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Анатолій Бурміч в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"У будь-якій виборчій системі важливо, щоб громадяни голосували не серцем, а розумом. Більшість депутатів "Слуги народу" потрапили до парламенту виключно завдяки "бренду", а не тому, що комусь подобалися їхні особисті досягнення. Багатьох з них виборці навіть не бачили, а звідси випливає і сумнівна якість їхньої парламентської діяльності", – вважає парламентарій.

Також Анатолій Бурміч стверджує, що зміни системи виборів, пропоновані деякими депутатами у Верховній Раді, будуть діяти виключно в інтересах чинної влади.

"Тепер, коли "слуги" розуміють, що вдруге їм більшість у парламенті не отримати, вони хочуть змінити "правила гри" під себе. Спочатку вони хотіли організувати подання до Конституційного Суду і спробувати перенести вибори на жовтень 2024 року, тобто вже після президентських. Зрозумівши нарешті, що зробити у них це не вийде, вони намагаються разом із сателітами прийняти зміни до виборчого законодавства. Влада хоче повернути "мажоритарку", тому що так легше займатися скупкою голосів; потім будуть вводити електронне голосування, щоб спростити фальсифікації на виборах... Вже сьогодні влада готова на все, щоб зберегти цю саму владу попри тотальне падіння рівня довіри у народу!" - підкреслив народний депутат.

Парламентарій закликав виборців відповідально ставитися до свого голосу й уважно вивчати біографію людей, які претендують на звання народного депутата.

"Наша політична сила, звісно, не буде підтримувати махінації влади. Ми підтримуємо чинну виборчу систему і готуємося до чергових виборів за пропорційною системою з відкритими списками. Тому я хочу звернутися до всіх виборців і відверто заявити: влада намагається вас всіма способами обдурити! За якою б системою не пройшли наступні вибори, в результаті – уважно вивчайте біографії тих людей, яких намагаються завести в парламент, і голосуйте за тих, хто справою довів, що служить Україні!" - констатував Анатолій Бурміч.