Азербайджанські ЗМІ: Медведчук впевнений, що криза між Росією і Україною має бути вирішена

фото з відкритих джерел

Криза між Росією і Україною має бути вирішена. Про це заявив глава політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук, повідомляє видання Axar.az.

За словами Медведчука, продовження кризи - не в інтересах України.

"Так, сьогодні існує криза між Росією і Україною, і ми повинні вирішити кризу. Тому що продовження кризи не в наших інтересах. По-перше, я звертаюся до громадян України, а по-друге, до Росії, яка має сильну економіку", - цитує видання опозиційного політика.

Нагадаємо, раніше Медведчук заявляв, що Україна і Росія мають спільний кордон у 2 300 метрів і залишаються сусідами, тому потрібно виходити з того, що може бути ефективним і раціональним для нашої країни.

"Є речі раціональні і розумні, які треба брати до уваги. Ми ж не сторонні люди - Росія і Україна. І наш кордон у 2300 км говорить багато про що: цей кордон залишиться, навіть якщо він залишиться єдиним, що нас об'єднує. Або для тих мільйонів, які вважають по-іншому. Але він буде!" - сказав він.

Медведчук підкреслив, що "будуть різні керівники в наших країнах, будуть різні народи. Але ми все одно залишимося сусідами".

"Треба виходити з того, що може бути прийнятним, ефективним, раціональним для нашої країни", - додав глава політради ОПЗЖ.

Він також додав: "Остання соціологія двотижневої давності говорить про те, що 40% громадян України ставляться добре або дуже добре до Росії, 47% - погано або дуже погано, а 13% не визначилися. Скажіть, яким чином в країні, де 40% вважають по-іншому, на відміну від того, що вважає влада, які не хочуть бачити ворогів в представниках російського народу, яким чином влада може ігнорувати права цих 40%?" - запитав Віктор Медведчук.

Президент Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 Липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

У 2021 році світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 144 568 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.