Байден обговорить із Зеленським майбутні перемовини з Путіним

Президент США Джо Байден

NBC News

Основною темою розмови стане нарощування РФ військової потужності вздовж українського кордону

Президент Сполучених Штатів Джо Байден проведе розмову з президентом України Володимиром Зеленським щодо майбутніх переговорів американського лідера з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це повідомив Independent.

За словами високопоставленого представника Білого дому, Байден поговорить із Зеленським і лідерами ключових європейських союзників, щоб скоординувати своє послання і обговорити їх узавтра з Путіним.

При цьому, Байден має намір поговорити Путіним з "єдністю і сильною трансатлантичною солідарністю щодо подальших дій".

Також, як заявив чиновник, американський лідер планує в розмові з президентом РФ висловити "глибоку стурбованість" США нарощуванням Росією військової потужності вздовж кордону з Україною, а також "інші критичні питання" такі, як "стратегічна стабільність, кіберпростір і ядерна програма Ірану".

"Президент проведе переговори так само як він це робив у минулих дискусіях з Путіним, у професійній, відвертій, прямій манері, де він ясно дасть зрозуміти - без будь-якого риторичного розквіту або розмахування пальцями - що Сполучені Штати готові зробити, як щодо стримування, так і щодо дипломатії", - пояснив представник Білого дому.

Новини за темою: Перемовини Байдена й Путіна: Кремль назвав дату

Як повідомлялося раніше, 7 грудня на саміті президент РФ Володимир Путін і президент США Джо Байден обговорять напруженість навколо України, просування НАТО до кордонів Росії і ініціативу Путіна про гарантії безпеки.