Байден закликав Путіна до деескалації ситуації довкола України та пригрозив наслідками

Володимир Путін і Джо Байден "ТВ Центр"/GlobalLookPress

За словами американського лідера, США дадуть рішучу відповідь у разі вторгнення в Україну

Президент Сполучених Штатів Джо Байден під час вчорашньої телефонної розмови закликав президента Росії Володимира Путіна до деескалації ситуації довкола України, пригрозивши наслідками у разі вторгнення. Про це повідомив Білий дім.

"Він (Байден, – ред.) чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати та їх союзники та партнери дадуть рішучу відповідь, якщо Росія вторгнеться в Україну", – йдеться в повідомленні.

При цьому, американський лідер висловив підтримку дипломатичним зусиллям, зокрема, майбутнім переговорам між США, Росією, НАТО та ОБСЄ щодо безпеки в Європі.

Водночас Байден наголосив, що досягти істотного прогресу в цих переговорах можна лише за умови деескалації ситуації, а не її загострення.

Новини за темою: В ОПУ очікують дзвінка Байдена Зеленському після розмови з Путіним

Як повідомлялося раніше, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден вчора провів телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Відомо, що російський лідер попросив американського колегу про дзвінок, і Байден погодився, оскільки "він вважає, що коли йдеться про Росію, прямий діалог між лідерами незамінний".

А в Кремлі наголосили, що мета розмови – продовжити обговорення тих питань, які були на порядку денному нещодавньої розмови по відеоконференцзв'язку.