Боррель на Донбасі оцінив ситуацію біля кордону України

Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель

Фото з відкритих джерел

За його словами, Росія дуже швидко накопичує озброєння біля українських кордонів

Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що конфлікт на кордонах України перебуває на межі поглиблення, а напруження зростає стосовно європейської безпеки загалом. Про це йшлося під час його брифінгу.

"Росія нарощує війська у дуже незвичний спосіб, накопичує озброєння вздовж українського кордону. І цей процес відбувся дуже швидко", - зазначив дипломат ЄС.

При цьому він додав, що ЄС і Україна співпрацюють з метою деескалації конфлікту з Росією.

Новини за темою: Високий представник ЄС Боррель прибув з візитом в Україну

"Наша головна мета - спробувати зменшити напруження за допомогою поточних і майбутніх переговорів, а також через тверду і рішучу позицію підтримки України.

Ми спробуємо зменшити напруження за допомогою діалогу, уникнути зростання напруження, розглянемо шляхи врегулювання, але з рішучою позицією і твердою налаштованістю, що будь-яка воєнна агресія проти України матиме величезні наслідки і серйозну ціну", - наголосив Боррель і зазначив, що питання підготовки санкцій координується з США, НАТО й іншими країнами-однодумцями.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Україна та Європейський Союз готують нові болючі санкції проти Російської Федерації.

Новини за темою: Боррель пропонує створити військову консультативну та навчальну місію ЄС в Україні

"Пан Боррель заслухав детальний брифінг від Об'єднаних сил щодо системних порушень Мінських домовленостей з боку Російської Федерації. І зараз перед Україною та Європейським Союзом стоїть одна задача - дипломатичними засобами сприяти деескалації ситуації і тому факту, щоб Москва знизила напругу та відмовилася від своїх агресивних намірів. Ми системно працюємо над стримуванням Російської Федерації, і, безумовно, одним із елементів цього пакета стримування є підготовка нових болючих санкцій щодо Росії", - заявив він.

Також міністр сказав, що Євросоюз стоїть пліч-о-пліч з Україною у протидії агресивній політиці Росії.

"Йдеться не лише про політичну підтримку, але й про дуже практичні рішення. Наприклад, нещодавно Європейський Союз долучив Україну до Європейського фонду забезпечення миру, в рамках якого 31 мільйон євро підуть на зміцнення спроможностей Збройних сил України", - поінформував глава МЗС України.

Новини за темою: Російська агресія проти України матиме масштабні наслідки і величезну ціну, – Боррель

Як повідомлялося раніше, високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що не може бути дискусій про європейську безпеку без участі ЄС та України.

"Немає безпеки Європи без безпеки України. І це зрозуміло, що будь-які дискусії про європейську безпеку повинні включати Європейський Союз і Україну. Будь-які дискусії, що стосуються України, повинні включати Україну", – підкреслив він.