Боррель не відкидає можливості збройного конфлікту між РФ і Україною

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель

Фото з відкритих джерел

Глава європейської дипломатії зазначив, що риторика Росії щодо України спільно з концентрацією військової сили на кордоні непокоїть Україну, НАТО та ЄС

Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель не відкидає можливості збройного конфлікту між Росією та Україною. Про це глава європейської дипломатії заявив в інтерв'ю BBC Radio 4.

"Чому ні? Зараз на іншому боці кордону знаходяться 100 тис. російських солдатів, і я вважаю, що вони прийшли туди не для того, щоб пити каву. Це загроза використання сили", - заявив Боррель, відповідаючи на питання, чи є ризик збройного конфлікту.

Глава дипломатії ЄС зазначив, що риторика Росії щодо України спільно з концентрацією військової сили на кордоні непокоїть Україну, НАТО та Європейський Союз.

Новини за темою: Експорт й ключові інститути: США погрожують РФ санкціями у разі вторгнення в Україну

Раніше Жозеп Боррель заявив, що конфлікт на кордонах України перебуває на межі поглиблення, а напруження зростає стосовно європейської безпеки загалом. 

"Росія нарощує війська у дуже незвичний спосіб, накопичує озброєння вздовж українського кордону. І цей процес відбувся дуже швидко", - зазначив дипломат ЄС.

При цьому він додав, що ЄС і Україна співпрацюють з метою деескалації конфлікту з Росією.

Як повідомлялося раніше, високий представник Євросоюзу заявив, що не може бути дискусій про європейську безпеку без участі ЄС та України.