Боррель вважає "абсурдом" умови РФ щодо обговорення "гарантій безпеки"

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель

Фото з відкритих джерел

Дипломат зазначив, що Москва, очевидно, хоче, щоб у переговорах, окрім США і НАТО, брала участь лише ОБСЄ

Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані гарантії безпеки, яких вимагає Росія, обговорювалися б без Європи. Про це він сказав в інтерв'ю газеті Die Welt.

Дипломат зазначив, що Москва, очевидно, хоче, щоб у переговорах, окрім США і НАТО, брала участь лише ОБСЄ.

"Так, це саме те, чого хоче Москва: два актори ділять між собою сфери впливу. Росія хоче вести переговори щодо архітектури європейської безпеки без участі Європейського Союзу - це абсурд. Ми цього не допустимо. Ніщо не буде вирішено про нас без нашої присутності", - заявив Боррель.

Новини за темою: Путін готовий до різних дій у разі відмови НАТО надати "гарантії безпеки"

За його словами, той, хто хоче вести переговори про майбутню архітектуру безпеки в Європі, повинен розмовляти і з європейцями. Дві держави - США і Росія, або НАТО і Росія, не можуть просто домовитися про це - "навіть якщо Москва так собі це уявляє".

"Ми не перебуваємо в післявоєнному періоді. Є деякі європейські держави, які не є союзниками НАТО. Ялти-2 не повинно бути. А якщо і буде, то це повинні бути Гельсінкі-2", - додав Боррель.

Новини за темою: Лавров анонсував перемовини щодо "гарантій безпеки" зі США на початку 2022 року

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало стратегічну пропозицію Росії до США і НАТО про гарантії взаємної безпеки. Вона містить в собі 12 пунктів.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що Москва пропонує розпочати предметні переговори про досягнення юридичних гарантій нерозширення НАТО на схід, зокрема, вступу України в Альянс. Він особливо наголосив, що маються на увазі правові, юридичні гарантії, а не усні домовленості.

Своєю чергою, генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Ризі заявив, що Росія не може впливати на розв'язання питання щодо членства України в Альянсі. Рішення про те, коли це станеться, ухвалюватимуть 30 союзників із НАТО та Україна, і коли Україна "буде готова відповідати стандартам".