Боррель запропонував главам МЗС Євросоюзу підготувати власні "гарантії безпеки"

Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель

Фото з відкритих джерел

Але пропозицію глави європейської дипломатії підтримали не всі міністри закордонних справ ЄС

Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель запропонував міністрам закордонних справ ЄС розробити власні "гарантії безпеки". Про це йдеться в листі Борреля, який опинився у розпорядженні The New York Times.

Зазначається, що Боррель нещодавно надіслав його міністрам закордонних справ Євросоюзу, наполягаючи на тому, що головною метою має бути забезпечення участі ЄС у переговорному процесі з Росією.

Він також зазначив, що виступає за окремі європейські пропозиції щодо безпеки, й ініціював пряму розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Але пропозицію глави європейської дипломатії підтримали не всі міністри закордонних справ, навіть попри те, що глава європейської дипломатії пообіцяв "повну узгодженість і координацію з НАТО" при формулюванні європейських пропозицій щодо "контролю над звичайними озброєннями та заходів зміцнення довіри та безпеки".

Новини за темою: Боррель не відкидає можливості збройного конфлікту між РФ і Україною

Раніше Жозеп Боррель заявив, що конфлікт на кордонах України перебуває на межі поглиблення, а напруження зростає стосовно європейської безпеки загалом. 

"Росія нарощує війська у дуже незвичний спосіб, накопичує озброєння вздовж українського кордону. І цей процес відбувся дуже швидко", - зазначив дипломат ЄС.

При цьому він додав, що ЄС і Україна співпрацюють з метою деескалації конфлікту з Росією.

Як повідомлялося раніше, високий представник Євросоюзу заявив, що не може бути дискусій про європейську безпеку без участі ЄС та України.