Бурміч про закриття "Першого Незалежного" і UkrLive: Влада перетворилася на необільшовиків, які займаються репресіями ЗМІ і знищують свободу слова в країні

Анатолій Бурміч

Фото з відкритих джерел

Нинішня влада в особі президента Володимира Зеленського діє тими ж методами, які застосовували більшовики, які прийшли до влади в 1917 році, які також проводили репресії щодо інакомислячих і обмежували свободу слова. Про це заявив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя", народний депутат Анатолій Бурміч, коментуючи незаконне закриття телеканалів "Перший Незалежний" і UkrLive.

Він підкреслив, що подія для нього стала шоком, оскільки 28 грудня не було ніякого засідання РНБО.

"Чесно кажучи, для мене це було шоком. Я напередодні вчора зустрічався з різними людьми, ніяких посилів в тому плані, що готується якесь засідання РНБО, а тим більше питання закриття каналів, не стояло. Щось сталося ввечері, і зараз треба буде розібратися, що все-таки послужило тим важелем для того, щоб це було по беззаконню закрито, адже РНБО вчора не було. Я думаю, що сьогодні там задніми числами будуть збирати підписи, навіть не збираючи те саме РНБО, мотивуючи це тим, що нібито воно було. Це вже, розумієте, подвійні фальсифікації якісь, подвійні, потрійні свавілля", – зазначив нардеп.

Бурміч зазначив, що незаконне закриття незалежних ЗМІ – це тільки перший крок, і надалі влада діятиме ще жорсткіше.

"Якщо щось сталося надзвичайне, нехай влада скаже, нехай пред'явить журналістам, каналам, власникам, що щось взагалі не так. Ми повинні розуміти, адже так можуть просто ходити по квартирах, забирати, репресувати тощо. Це мені дуже нагадує методи більшовизму, які були теж після революції, де прийшли "дуже" розумні люди та репресували все, з чим вони не згодні – і ЗМІ, і людей, і так далі, і так далі, просто вбивали. На сьогодні я дивлюся, що прийшли ті ж, приблизно такими методами необільшовики й діють, тими ж методами. Життя народу погіршується, і для того, щоб приховати це все, розколюють суспільство, посилають на війну, не знаю, виганяють за кордон туди працювати й закривають ЗМІ", – додав він.

Нардеп підкреслив, що чиновники на сьогодні порушили основні статті Конституції.

"Перша стаття Конституції говорить про те, що наша країна демократична, суверенна, правова, соціально-орієнтована. А тепер подивіться, як же вона може бути демократичною, якщо свобода слова, основа демократії, просто закривається? Як же вона може бути правовою, якщо не в правовий спосіб, а це все здійснюється без суду, без слідства, без пред'явлення, без пояснення навіть, вони на це пішли. Точно так само, як же це вона – суверенна держава, якщо, я впевнений, ці рішення приймаються не в Україні, тому що в Україні нічого, як би, і РНБО не готувалося, і питання не стояли, хтось подзвонив, хтось натиснув. Точно так само, соціальна держава, яка вона соціальна? Люди вмирають від холоду, від голоду, і так далі, так далі, так далі. Повністю основа Конституції перекреслена", – резюмував Бурміч.

Нагадаємо, у вівторок, 28 січня, влада цинічно, у позасудовому порядку і, нехтуючи вимогами чинного законодавства, припинила мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний". Це незаконне рішення знову було прийнято РНБО – органом, який фактично уособлює диктатуру в Україні та вводить фактичну заборону на опозиційну діяльність.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги та відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" – навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости.

Своєю чергою голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого й остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали та сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади – вся Україна.

В "Опозиційній платформі – За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок – журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive та "Перший Незалежний" є ознакою інформаційного рейдерства та узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.