Чаплига: "Західних партнерів" дратує тема санкцій проти ЗМІ і Медведчука

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук

Прес-служба "Опозиційної платформи - За життя"

Поки що на Заході конфіденційно говорять українському президенту Володимиру Зеленському, що неприпустимо забороняти телеканали і проводити репресії щодо опозиції, але незабаром можуть заявити про це публічно. Так правозахисник і політичний активіст Михайло Чаплига прокоментував новину про те, що федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц, президент Франції Емманюель Макрон і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час конфіденційної розмови з Володимиром Зеленським у Брюсселі зажадали від нього припинити атаку на опозиційні ЗМІ і репресії проти глави політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука.

"Новина: керівники країн ЄС зажадали від Зеленського зняти санкції РНБО з українських ЗМІ... Ну, нічого нового. Всі, хто навіть по дотичній мають відношення до дипкол, знають, що тема санкцій проти ЗМІ і власних громадян вельми дратує "західних партнерів", – повідомив він.

"Вже багато разів в ЄС звертали увагу на те, що неприпустимо (навіть якщо дуже хочеться) свавільно вводити санкції проти своїх же співгромадян БЕЗ суду і слідства... не можна просто так рішенням координаційного органу РНБО вводити укази про закриття ЗМІ.

Мова про Медведчука і тих три канали. Так-так. Ви думали, на Заході теж все під дією нашої пропаганди? Ні", - констатував правозахисник.

За словами Чаплиги, на Заході постійно говорять Зеленському про те, що необхідно скасувати волюнтаристські рішення щодо Медведчука і телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

Там розуміють, що такі дії ставлять під удар всю легенду про боротьбу за верховенство права. І щоразу нагадують президенту про необхідність скасування волюнтаристських рішень щодо Медведчука і закриття каналів.

Чаплига попередив, що Зеленський ризикує потрапити в список "нерукостисканних політиків" на Заході через заборону ЗМІ і репресій проти Медведчука.

"За моєю інформацією, в ЄС скоро почнуть відкрито це заявляти. Ще вчора це було на закритих зустрічах, але, якщо не буде зрушень – почнуть публічно вимагати від Зеленського відновити верховенство Права. А якщо на Заході публічно вимагають від політика поважати Закон і скасувати волюнтаристські рішення, значить, вважають його авторитарним. А так і до нерукостисканних недалеко", - попередив правозахисник.

"Власне, нічого сенсаційного. Все, як і передбачали правозахисники, коли тільки почалася вакханалія рішень РНБО", - зробив висновок правозахисник і політичний активіст Михайло Чаплига.