Чорнолуцький про відпустку Зеленського: На стадії загостреної ситуації в Україні президенту не слід витрачати час на відпочинок

Володимир Зеленський Офіс президента

На стадії загостреної ситуації в Україні президенту Володимиру Зеленському не слід витрачати час на відпочинок. Таку думку в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" висловив доктор юридичних наук Руслан Чорнолуцький.

"Моя думка така, що в країні, яка воює, а зараз дуже загострена фаза військової ескалації, я думаю, що тут таких-от покатушок (йдеться про публікацію Зеленського на Різдво під час катання у Карпатах, - ред.), я менше би не просто розміщав, а взагалі витрачав би час, а працював би, працював. І не один раз з четвіркою нормандською, представниками за канікули зустрічався, тому що цей тиждень визначальний, переговори Росія-НАТО, Росія-Америка, Україна-НАТО, Україна-ЄС і таке інше. Саме в цей період треба готуватися до того, в який спосіб Україна і питання України буде в процесі суб’єктом виступати, бо ми останнім часом бачимо, що ці процеси щодо України, але без України, враховуючи те, що не завжди нас запрошують. А це відповідальність президента, згідно з Конституцією, зовнішня політика - це відповідальність його", - сказав експерт.

За його словами, при такій ситуації в країні треба мінімізувати таку публічну приватну присутність у медіапросторі, попри те, що дійсно у президента згідно з трудовим законодавством є право на відпочинок. Але це все теж регламентовано, незважаючи на те, що це президент, - в який спосіб, за які кошти він в період відпочинку буде кудись літати, чи це на державному транспорті, чи гвинтокрилах, чи це приватним способом, за приватні чи державні кошти.

"Я думаю, що українці вже розрізняють, де Голобородько (персонаж з серіалу "Слуга народу", - ред.), а де президент Зеленський. Розрізняють, що пан Голобородько говорив, що "кожний президент був як кожний вчитель, а вчитель як президент", я хочу нагадати, що в тому числі в передвиборчий період він говорив і про держдачі дітям, і про відсутність кортежів і все те, що дисонує зараз. Тому наближення до народу не в такий спосіб відбувається, коли все інше протирічить тому, що було заявлено в 2019 році на виборах кандидатом Зеленським. І наявність фото чи відео зі спортзалу або з лижних курортів – це не наближення до народу, це імітація. Тому що все інше кореспондується. Цей дисонанс суспільство дуже легко відчуває, і воно відчуває, що повелася велика кількість виборців на дійсно Голобородька, а за підсумком трішки іншу людину обрали президентом", - резюмував Чорнолуцький.

Нагадаємо, вчора, 10 січня, президент Володимир Зеленський у своєму Instagram опублікував перше "робоче" фото в 2022 році. Однак схожий знімок з Офісу президента був опублікований на сайті глави держави в листопаді 2021 року. Тоді пресслужба президента інформувала, що в ході селекторної наради під керівництвом Володимира Зеленського обговорили епідемічну ситуацію в Україні та протидію новому штаму коронавірусу "Омікрон".

Варто відзначити, що публікацією фотографії з Банкової Володимир Зеленський, можливо, намагався розвіяти чутки про те, що він відправився в чергову відпустку на один з курортів Індійського океану.

9 січня блогер і бізнесмен Карл Волох у своєму Facebook повідомив, що після Буковелю президент разом з першою леді і главою ОП Андрієм Єрмаком вилетіли на відпочинок. Пізніше автор публікації заявив, що Володимир Зеленський проведе чергову відпустку на Сейшельських островах.

Пізніше політолог Тарас Березовець повідомив, посилаючись на власні джерела, що президент з дружиною і Єрмаком вилетіли на відпочинок на чартерному літаку. Куди саме, він не уточнює. 

"Зверніть увагу на те, що з учорашнього дня в мережі немає більше нових фото і відео з Зеленським і Єрмаком. Злі язики з ОП кажуть, що дійсно важко викладати фоточки, коли ти вже не в країні і можуть спалити на тому, що фото старе", - зазначав він.

Своєю чергою пресслужба глави держави стверджує, що Володимир Зеленський 10 січня провів селекторну нараду, присвячену ситуації з поширенням коронавірусної інфекції.