Денісова засудила намір щодо переведення Саакашвілі з госпіталю до в'язниці

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

Омбудсмен переконана, що Україна має делегувати своїх лікарів та експертів для встановлення ступеня шкоди, завданої здоров'ю Саакашвілі

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова засудила намір пенітенціарної служби Грузії перевести ув'язненого експрезидента країни Міхеіла Саакашвілі з військового госпіталю у Горі назад до в'язниці. Про це омбудсмен написала у Telegram-каналі.

"Неодноразово наголошувала на необхідності продовження лікування Міхеіла у багатопрофільній цивільній клініці або за кордоном", - написала Денісова.

Також омбудсмен переконана, що Україна має делегувати своїх лікарів та експертів для встановлення ступеня шкоди, завданої здоров'ю Саакашвілі, та визначитися щодо умов подальшого лікування.

"Прошу іноземні держави та міжнародні правозахисні організації рішуче засудити дії посадових осіб Грузії, які порушують права Міхеіла Саакашвілі на життя, охорону здоров'я та медичну допомогу, закріплені 2 статтею Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод", - написала Денісова.

Новини за темою: Саакашвілі анонсував зустріч з президентом Грузії на найближчий час

Раніше повідомлялося, що, за інформацією пенітенціарної служби Грузії, колишній президент країни Міхеіл Саакашвілі тимчасово залишиться у військовому шпиталі в Горі.

Водночас повідомляється, що рішення про його переведення до Руставської в'язниці ухвалено на підставі висновку медичного персоналу, згідно з яким стан здоров'я Саакашвілі стабільний.

Нагадаємо, 1 жовтня експрезидента Грузії, очільника Виконавчого комітету реформ України Міхеіла Саакашвілі затримали на батьківщині. Там політика заочно засуджено до шести років ув'язнення.

Згодом він оголосив голодування й назвав себе політв'язнем. Пізніше Саакашвілі перевели з виправної колонії до пенітенціарного медичного закладу. 

Крім того, стало відомо, що у Саакашвілі виявили ураження мозку. Його транспортували до військового госпіталю внаслідок погіршення самопочуття. Політик припинив голодування після переведення.

Раніше повідомлялося, що колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі відмовляється від лікування доти, поки не будуть виконані санкції Служби державного інспектора щодо Міністерства юстиції та Спеціальної пенітенціарної служби.