Новини » Політика Читать эту новость на русском

Діанова: Зеленський не підписує закон про військових злочинців тому, що боїться тих, хто може понести відповідальність після вступу його в силу

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський не підписує закон  № 2689 про військових злочинців тому, що боїться тих, хто може понести відповідальність після вступу його в силу. Про це в ефірі телеканалу UkrLive заявила політичний оглядач Ганна Діанова.

На її думку, Зеленському, як вихідцю з артистичного середовища, складно тримати свій статус президента, особливо щодо тих людей, з якими він перетинався у справах шоу-бізнесу.

"Напевно, складно бути, коли ти виходець з такого артистичного середовища і люди тебе сприймають, багато хто з тобою сидів десь там, як то кажуть каву-чай пили, і тут виявляється по різні боки барикад. Відповідно, складно тримати якийсь свій статус, напевно", - зазначила вона.

Діанова, коментуючи прес-конференцію Зеленського, підкреслила, що, на її думку, всі скандали, які там виникали, були заготовленими заздалегідь.

"Це була абсолютна заготовка. Знаєте, коли ми говоримо, що у Зеленського були заготовки, десь він, звісно, імпровізував, у Бутусова це теж була заготовка незалежно від того, що б Зеленський йому відповідав, він би так себе вів. Я хочу сказати знаєте що: коли той же Бутусов виставляє відео, що він стріляє з гаубиці, але ж журналіст не має права, для цього є військові. Військовий кожен несе відповідальність за кожен постріл, а що творить Бутусов. Ось така бравада, він там за жертв Радянського Союзу стріляє по тому Донбасу, і знаєте, у мене таке запитання: так можна було б стріляти в різні боки? Можна було стріляти в бік України, тут теж був Радянський Союз в той час, тобто так само можна було прямо в Росію стріляти, що, не вистачило сміливості? Я хочу сказати ось що. При цьому наш президент, є законопроект  №2689 про відповідальність за військові злочини, який президент ніяк не прийме з літа, тобто вже півроку. Протягом 15 днів він повинен бути підписаний, або підписаний, або відправлений на поправки, зауваження. Ось такий закон якраз дав би можливість за всі такі злочини, зокрема військові, нести реальну відповідальність", - додала експерт.

Як повідомлялося, 22 листопада Зеленський мав підписати або ветувати прийнятий Верховною Радою законопроект №2689 про військових злочинців. Офіс президента так і не відповів на запит "Радіо Свобода", відправлений ще у вересні, про те, чому документ "зник" після голосування в парламенті.