До кінця року шансів на обмін утримуваними дуже мало, - представник ТКГ

Радіо Свобода

Зазначається, що є невеликий шанс, що російська сторона може вдатися до такого гуманного кроку, щоб продемонструвати США готовність до деескалації

Російська Федерація не робить жодних дій для обміну утримуваними особами, тому шанси на його проведення до кінця року невеликі. Про це заявив представник окремих районів Донецької області у складі української делегації у Тристоронній контактній групі журналіст Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Я не бачу жодних дій з боку Російської Федерації, щоб це (обмін утримуваними до кінця року - ред.) могло статися. Більше того, я не бачу зараз інтересу РФ, щоб це могло статися. На жаль, дуже мало шансів", - заявив Гармаш.

Він додав, що є невеликий шанс, що російська сторона може вдатися до такого гуманного кроку, щоб продемонструвати США готовність до деескалації, чого від них вимагає Вашингтон для проведення переговорів між президентами. Але наразі жодних ознак цього він не бачить.

"Більше того, на останньому засіданні (ТКГ - ред.) вони ще раз наголосили, що обмін відбудеться після повного комплексного політичного врегулювання конфлікту", - додав Гармаш.

Новини за темою: Україна запропонувала в ОБСЄ "різдвяне перемир’я" та новий обмін утримуваними

Нагадаємо, на позачерговому засіданні ТКГ 9 грудня Росія відкинула пропозиції України розширити склад Спільного центру контролю та координації, а також про повернення до режиму припинення вогню з 10 грудня. Питання щодо обміну утримуваними особами опинилося фактично заморожене.

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час брифінгу повідомила, що Росія не йде на жодні поступки у питанні щодо обміну утримуваними особами.

"Ті вимоги, які вони ставлять, є нереалістичними. Вони це чудово знають, і, на жаль, ми не можемо знайти наразі інструменту впливу на Російську Федерацію", - заявила вона.