Фонд майбутніх поколінь та внески до досягнення 18 років: Деталі законопроєкту про економічний паспорт

Президент України Володимир Зеленський

Фото з відкритих джерел

Активи учасників Фонду будуть формуватися з внесків з бюджетних коштів

Законопроєктом про економічний паспорт українця передбачається створення спеціального Фонду майбутніх поколінь. У цьому Фонді на рахунки українських дітей держава робитиме внески до досягнення 18 років. Про це повідомляється на сайті президента.

Зазначається, що Фонд буде накопичувати державні внески на користь його учасників з подальшим інвестуванням активів і здійснення виплат.

"Активи учасників Фонду будуть формуватися з внесків з бюджетних коштів, що надійшли від сплати ренти за користування надрами для видобутку корисних копалин, та інвестиційного доходу від розміщення та інвестування коштів учасників фонду", - йдеться в повідомленні.

Державні внески будуть проводитися щорічно на кожного учасника до досягнення ним 18 років. Після досягнення повноліття ці гроші можуть використовуватися на:

  • навчання в навчальних закладах України;
  • купівлю власного житла на території України;
  • переказ коштів на свій рахунок у системі недержавного пенсійного забезпечення;
  • лікування (при досягненні 18-річного віку).

Президент Зеленський також вніс додаткові законопроєкти, якими пропонує врегулювати питання державних внесків в систему економічного паспорта, звільнення цих коштів від оподаткування і так далі.

Новини за темою: Від 10 до 20 тис. доларів на повноліття: Скільки коштів обіцяють дітям та як впровадити економічний паспорт українця

Нагадаємо, сьогодні, 6 грудня, президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт "Про економічний паспорт"

Раніше голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що після запровадження економічного паспорта українські діти, народжені після 2019 року, зможуть отримати від 10 до 20 тисяч доларів

Своєю чергою голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що діти, які матимуть економічний паспорт, отримуватимуть на спецрахунки кошти від рентних платежів. На момент досягнення повноліття вони матимуть по 10 тисяч доларів.