"Газпром" знову відмовився бронювати потужності газопроводу "Ямал - Європа"

Фото з відкритих джерел

Повідомляється, що зазвичай цим газопроводом російський газ доставляється в Західну Європу, але вже шостий день поспіль йде реверсом до Польщі

Російська компанія "Газпром" знову відмовилася бронювати потужності газопроводу "Ямал-Європа" на 26 грудня. Про це повідомляє Reuters.

Повідомляється, що зазвичай цим газопроводом російський газ доставляється в Західну Європу, але вже шостий день поспіль йде реверсом до Польщі. Зазначається, що потоки в точці вимірювання на німецько-польському кордоні йшли на схід у Польщу з годинним обсягом близько 1,2 млн кВтг-год у неділю.

Новини за темою: "Газпром" знизив транзит газу через Україну на 20%, - ОГТСУ

Раніше повідомлялося, що російський газопровід "Північний потік-2" хоч і був добудований точно в строк, та все ж досі не сертифікований, а значить, не може бути запущений, і газ по ньому не надходить до європейських країн. Коли очікується запуск російської газової труби з огляду на нові санкційні обмеження з боку США та невдоволення деяких європейських лідерів - читайте в нашому матеріалі.

Нагадаємо, голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявляв, що транзит газу через територію України - це не питання грошей, це питання національної безпеки.

Раніше Юрій Вітренко казав, що Росія не хоче вести перемовини з Україною про продовження угоди про транзит газу в Європу після 2024 року. Таким чином транзит через Україну може бути повністю припиненим.

Своєю чергою, глава "Оператора ГТС України" Сергій Макогон допускає, що РФ цієї зими може припинити транзит газу через Україну.