Глава дипломатії ЄС на тлі загострення ситуації відвідає Донбас, - МЗС

Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель

Фото з відкритих джерел

Він перебуватиме в Україні протягом 4-6 січня

Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель протягом 4-6 січня перебуватиме з візитом в Україні на запрошення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Про це повідомило МЗС України.

Як зазначається, це буде вже третій його візит до нашої країни.

Зокрема візит глави європейської дипломатії має на меті засвідчити підтримку нашої держави з боку ЄС на тлі агресивних дій незаконних збройних формувань.

Так, 5 січня Кулеба та Боррель відвідають лінію розмежування в Луганській області. Це буде перша поїздка високого представника ЄС на Донбас з моменту початку збройного конфлікту.

Також вони проведуть переговори, ключовими темами яких стануть стримування противника від подальшого конфлікту, зокрема шляхом жорстких економічних санкцій, просування мирного врегулювання на основі поваги до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, втілення гуманітарних проєктів на Донбасі, підтримка подальших внутрішніх перетворень в нашій державі.

Під час поїздки на лінію розмежування міністр та високий представник ЄС поспілкуються зі ЗМІ.

Новини за темою: На Донбасі НЗФ гатили з гранатометів у бік Світлодарська

Нагадаємо, що сьогодні незаконні збройні формування тричі порушили режим припинення вогню на Донбасі, в результаті поранено українського військового.

Наразі стан його здоров'я - середньої тяжкості.