Годний: Медведчук каже, що ціна на газ може бути 4 грн за кубометр, але влада нічого не робить

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук

Прес-служба "Опозиційної платформи - За життя"

Глава політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук впевнений, що ціна на газ для українців може бути 4 грн за кубометр, проте влада нічого не робить. Про це заявив політолог Сергій Годний в ефірі телеканалу Ukrlive.

"Різке зростання цін на харчові продукти, газ і електроенергію були очікувані. І заплатить за це найбідніший: пенсіонери, через збільшення цін на продукти харчування, через збільшення цін на проїзд. Заплатять найбільш незахищені верстви населення. Ті, хто мають свої власні автомобілі вже платять за збільшення цін на паливо, але ситуація в тому, що все це було передбачувано, і ми про це говорили. Вони думають, що дуже просто закрити канали, вимкнути критику, і ситуація сама по собі розсмокчеться", - зазначив Годний.

Він також додав, що навіть за нинішньої ситуації проблему ще можна вирішити.

"Навіть зараз при такій ситуації ще є можливість вирішити питання шляхом укладення прямих домовленостей, наприклад, з Російською Федерацією з приводу енергоносіїв. Лідер опозиції Віктор Медведчук про це говорить. Він упевнений, що можливо зробити, щоб вартість газу для українців була 4 гривні, але чому влада цього не робить, у мене є тільки одне пояснення – тому що вони вороги українського народу, тому що вони думають про корупційні засоби, які отримують на тому, що перепродують той же російський газ. Адже мотивація зростання цін - у зв'язку із зростанням цін на енергоносії. Такий сюр виходить. Ми ж ніби від російського газу не залежимо - яке питання до зростання цін", - наголосив політолог.

Раньше Медведчук заявив, що Україні необхідно разом з Євросоюзом і Росією створити газовий консорціум для безперебійного транзиту блакитного палива з Росії. За його словами, щоб зберегти газотранспортну систему (ГТС) України і запобігти катастрофі в енергетиці, українській владі необхідно припинити "політичні спекуляції" на темі газу і діяти в інтересах громадян.

Медведчук підкреслив, що для безперебійних поставок газу за "реальною ціною, без переплат європейським посередникам" слід почати переговори про постачання російського блакитного палива.