Головнокомандувач ЗСУ взяв участь у засіданні Військового комітету НАТО

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний під час засідання Військового комітету НАТО NATO_PASCAD Twitter

Він ознайомив учасників із поточною безпековою ситуацією навколо кордонів України

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний взяв участь у засіданні Військового комітету Північноатлантичного альянсу на рівні начальників генеральних штабів країн НАТО. Про це "Європейській правді" повідомили у ЗСУ.

Як зазначається, Залужний під час свого виступу ознайомив учасників із поточною безпековою ситуацією навколо кордонів України, на тимчасово окупованих територіях та в районі проведення операції Об’єднаних сил.

"Росія не змирилась із європейським вибором українського народу і продовжує агресію проти нас та нарощує свою військову присутність навколо нашого кордону. Загроза нового етапу збройної агресії Росії поряд з її ультиматумом Заходу вимагають комплексної і консолідованої відповіді, що ґрунтується на непорушних цінностях демократичного світу", – наголосив він.

При цьому головнокомандувач висловив впевненість, що Збройні сили України стануть гідною і ефективною бойовою складовою союзних військ НАТО.

Також Залужний під час розмови з головою Військового комітету НАТО адміралом Робом Бауером обговорив питання практичної реалізації Україною статусу партнера НАТО з розширеними можливостями та продовження взаємовигідного військового співробітництва.

Новини за темою: Росія отримала гранично конкретну відмову щодо нерозширення НАТО

Нагадаємо, що в Україну 17 січня має прибути міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на запрошення глави українського МЗС Дмитра Кулеби.

Зокрема ключовими темами її зустрічей стануть подальша консолідація підтримки України з боку Німеччини на тлі агресивних дій Росії, активізація мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, відновлення діяльності "нормандського формату", протидія загрозам у сфері енергетичної безпеки, обговорення кроків щодо зміцнення двостороннього співробітництва.