Готові до будь-якого розвитку ситуації: Радбез ООН про ситуацію навколо України

Фото з відкритих джерел

Постійний представник Норвегії при ООН Мона Юуль заявила, що наразі рано говорити про конкретні кроки у разі загострення

Рада безпеки ООН готова до будь-якого розвитку ситуації навколо України. Але наразі рано говорити про конкретні кроки у разі загострення. Про це заявила постійний представник Норвегії при ООН Мона Юуль на брифінгу.

"Поки що рано говорити, що ми робитимемо, якщо ситуація розвиватиметься так, як ви кажете (у разі загострення, - ред.). Але можу запевнити, що ми готові до будь-якої ситуації, яка може виникнути, і уважно стежимо за тим, що відбувається", - заявила Юуль.

За її словами, Рада провела достатню кількість зустрічей та прийняла безліч заяв, а також рішень у 2014 році.

"Але, звичайно, ми сподіваємось і молимося, щоб цього не сталося (загострення, - ред.). І ми, як і, я впевнена, ви всі теж, вітаємо майбутні переговори між Росією та США на цю тему", - додала постійний представник Норвегії при ООН.

Новини за темою: Вторгнення в Україну наблизить НАТО до кордонів РФ, - розвідка США

Раніше президент США Джо Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, де ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати, їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь у разі подальшого вторгнення Росії в Україну.

Також президент Сполучених Штатів під час телефонної розмови закликав президента Росії Володимира Путіна до деескалації ситуації довкола України, пригрозивши наслідками у разі вторгнення.

Нагадаємо, 7 грудня лідери Великої Британії, Італії, США, Франції та Німеччини обговорили відносини між Україною та Російською Федерацією та виступили за відновлення переговорів у "нормандському форматі". Відповідне рішення було прийнято через напруженість у відносинах між Росією та Україною.