Індійське видання: Закривши п'ять опозиційних телеканалів, Зеленський ще раз показав, що є ворогом ЗМІ

Президент України Володимир Зеленський

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський закривши п'ять опозиційних телеканалів, показав, що є ворогом ЗМІ. Про це пише індійське видання "The Times Hub".

"Зеленський знову вирішив грати в улюблену іграшку під назвою "санкції". Пізно ввечері Зеленський підписав указ про санкції проти телеканалу "Перший Незалежний" (його засновники - це близько 100 журналістів) і UkrLive (власник - Нестор Шуфрич, Народний депутат і соратник Віктора Медведчука).

Але є і позитив. Зеленський показав, хто в Україні справжня опозиція. Тому що на словах всі опозиційні. А на ділі нікому захистити народ від грабежу під виглядом тарифів і зростання цін. Нікому розповісти людям правду.

На словах У нас Порошенко - це опозиція. А на ділі Порошенку спокійно дали втекти за кордон. Ніхто не заарештовує його власність, не забороняє його телеканали "П'ятий" і "прямий". На словах У нас Ахметов записався в опозиціонери. І, як сказав сам Зеленський, його навіть спробували "втягнути" в спробу державного перевороту. А на ділі вся війна Офісу президента і олігарха проходить тільки на словах. Загалом, Зеленський знову показав, що вважає опозицією тільки Медведчука. Показав не на словах - а на ділі", - зазначає видання.

Також у публікації йдеться: "А ще Зеленський ще раз показав, що є ворогом ЗМІ. Треба визнати, що це взаємно. Нікого українські журналісти не ненавиділи так люто, як Зеленського і його оточення. Ну що ж, самі винні. Партія "Слуга народу "вже перетворилася на політичного зомбі - депутати тікають з неї "світ за очі".

Президент Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

У 2021 році світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 144 568 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.