Індійські ЗМІ: Український омбудсмен Денісова - яскравий приклад лицемірства київської влади

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

Заяви омбудсмена Людмили Денісової щодо стану здоров'я Наталії Стаценко, яку голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук міг повернути додому ще рік тому, є яскравим прикладом лицемірства київської влади. Про це пише індійське видання The Times Hub.

"Українка Наталія Стаценко, незаконно утримувана окупаційною адміністрацією РФ в СІЗО № 5 Донецька, знаходиться в критичному стані і потребує термінового лікування. У нашої співгромадянки загострилося хронічне захворювання спини, що супроводжується значним порушенням статико-динамічних функцій хребта", - написала омбудсмен Денісова на своїй сторінці в Facebook.

Автор матеріалу зазначає, що насправді подібні заяви – це лицемірство і гра на публіку.

"Наталію Стаценко і ще кілька людей можна було давно звільнити. І в тому, що десятки і сотні людей є утримуваними особами (в просторіччі "полоненими") винен якраз офіційний Київ. Влада ОРДЛО ще рік тому, в січні 2021-го, запропонувала без жодних умов звільнити і передати Віктору Медведчуку 4 жінок, які знаходяться в місцях позбавлення волі на непідконтрольній території. У їх числі була і Наталія Стаценко. Але офіційний Київ тоді зробив все, щоб зірвати звільнення українок – влада на чолі з Зеленським заборонила перельоти літаку Медведчука, а потім почала політичні репресії (санкції, звинувачення в державній зраді, обшуки, домашній арешт)", - йдеться в статті. 

Як повідомлялося, днями Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова згадала про лікаря, заарештованого за шпигунство на користь України, Наталію Стаценко і закликала владу ОРДО звільнити з полону.

Правозахисник Володимир Чемерис зазначив, що весь діяльність Денісової спрямована на захист окремих осіб за кордоном, і її абсолютно не турбують системні порушення, що відбуваються в Україні. А Олексій Калініченко назвав подібні заяви лицемірством і грою на публіку.

Своєю чергою голова Київської міської організації молодіжного крила ОПЗЖ Сергій Ареф'єв вказав, що заява Денісової про ув'язнену в ОРДО Наталію Стаценко, яку ще рік тому міг звільнити голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", є максимальним цинізмом заради піару.

Голова профспілки виробничників, підприємців і трудових мігрантів Наталія Землянська вважає, що влада заблокувала процес повернення Стаценко додому з політичних причин. Такої ж думки дотримується і професор соціології Павло Кутуєв, який додав, що влада веде подвійну гру, адже свого часу вони нічого не зробили для звільнення наших співгромадян.