Качний: За нинішньої влади боротися за роботу закритих телеканалів у судах неможливо

Народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олександр Качний

фото- з відкритих джерел

За нинішньої влади боротися за роботу телеканалів у судах неможливо. Таким чином депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олександр Качний прокоментував закриття телеканалів "UkrLive" і "Перший Незалежний".

"Коли в США вибирали президентом Байдена, в його бік летіло багато критики від різних телеканалів, проте американському лідеру не спало на думку закривати телеканали під будь-якими приводами. Нас США завжди вчили бути демократичною державою. Це ключові маяки: захист інвестора, демократія і свобода слова. Ось що головне має бути в нашій країні. Ми завжди це чули від американських лідерів, це їхня проповідь для таких, як ми. Однак що сталося далі - в Україні закриваються канали, а Сполучені Штати на чолі з усіма попередніми, нинішніми, відставними, опозиційними політиками не зробили офіційної заяви, про те, що в Україні повністю знищена свобода слова", - зазначив Качний.

Він додав, що політикам потрібно серйозно звернути увагу на псевдодемократію, яка нав'язується українцям.

"Нашим політикам потрібно серйозно звернути увагу на псевдодемократію, яку нам нав'язують. Упевнений, що наступній владі доведеться проводити дуже жорсткі юридичні розгляди, оскільки це вже стосується не тільки Віктора Володимировича Медведчука, а й інших політиків, які просто знаходяться в колі лідера ОПЗЖ. Країна паралізована, судова система паралізована. При цій владі боротися за роботу телеканалів у судах неможливо", - резюмував Качний.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів.

28 грудня влада цинічно - в позасудовому порядку і нехтуючи вимогами чинного законодавства - припинила мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний". Це незаконне рішення знову було прийнято РНБО - органом, який фактично уособлює диктатуру в Україні і вводить фактичну заборону на опозиційну діяльність. 

В "Опозиційній платформі - За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.