Кацман про вимогу ЄС зняти санкції зі ЗМІ і звільнити Медведчука: Це позитивно вплине на відносини з РФ в питанні миру на Донбасі

Фото з відкритих джерел

Якщо українська влада виконає вимогу європейських лідерів і зніме санкції з незаконно закритих ЗМІ та звільнить голову політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука, це позитивно вплине на відносини Києва з Російською Федерацією в питанні мирного врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Таку думку в ефірі "Першого Незалежного" висловив заслужений журналіст України та політичний експерт Володимир Кацман.

"Питання не допускає негативної відповіді. Звичайно, це може вплинути. По-перше, це треба робити не тому, що хтось відреагує. Потрібно дотримуватися принципів свободи слова, дотримуватися принципів, коли опозиції не можна затикати рот, а навпаки треба вислуховувати, сідати з нею за стіл переговорів, а ще краще створювати коаліційний уряд за участю опозиції, залучаючи її ідеї до своїх ідей. Це не потрібно робити для того, щоб хтось схвалив зліва, справа, з Вашингтона, з Москви або Брюсселя, – це потрібно для нашого внутрішнього розвитку, для того, щоб демократія стала важелем для поліпшення добробуту людей, створення ефективної економіки та всього іншого. Це для нас потрібно, щоб дотримувалися всі ці умови", – зазначив він, відповідаючи на питання: чи вплине на відносини Києва з Росією в питанні мирного врегулювання збройного конфлікту на Донбасі виконання вимог європейських політиків.

При цьому Кацман додав, що фактично за 11 місяців, протягом яких діють санкції, накладені на незалежні ЗМІ та опозиційних політиків, громадськість не отримала жодних пояснень, чому це було зроблено.

"Ніхто так і не пояснив, ніяких доказів не дістав з-під столу, не вивів з-під секретності режиму, що таке вчинили журналісти, що їх відрізали від роботи, прибрали з ефіру, заткнули їм рот тощо. Що зробив опозиційний політик Медведчук, якому продовжують і продовжують домашній арешт, хоча посмішку вже викликає сама згадка про те, що це тероризм і все інше", – сказав експерт.

Нагадаємо, на минулому тиждень тому саміті Східного партнерства в Брюсселі підняли питання позасудової розправи над опозиційними ЗМІ в Україні та зажадали від Володимира Зеленського скасувати безмежні санкції РНБО, якими заблокували мовлення трьох провідних інформаційних телевізійних каналів – "112 Україна", NewsOne і ZIK, а також незаконно закритого без рішення суду через годину після початку ефіру телеканалу "Перший Незалежний", а пізніше – видань "Страна.ua" і "Шарий.net".

Щобільше, на думку європейських лідерів, звільнення голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука допоможе зняти напруженість всередині України та у відносинах із Росією.

До слова, раніше в ході своєї великої пресконференції президент Росії Володимир Путін прокоментував переслідування українською владою голови політради "Опозиційної платформи – За життя", народного депутата Віктора Медведчука, зазначивши, що в Україні відбуваються позасудові розправи, вводяться санкції проти громадян, які виступають за добросусідські відносини з Росією.

На думку Путіна, президент України Володимир Зеленський, як і його попередник, потрапив під вплив націонал-радикальних угруповань, і тому перестав виконувати свої передвиборчі обіцянки в частині досягнення миру.

"Замість того, щоб відповідати на запит людей про мир, використовуючи ці настрої в українському суспільстві, президент Зеленський прийшов до влади й замість того, щоб виконувати запити, підпав, як і колишні керівники, під вплив радикальних елементів, як в Україні кажуть, "нациків", – зазначив президент Росії.

Він підкреслив, що Росія хоче вибудувати добросусідські відносини з Україною і з тими силами, які готові йти на діалог.

Як відомо, президент Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування трансляції всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися та створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne та ZIK. Але буквально за годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня у Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив чинний цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відведення судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження термінів досудового розслідування без захисту. Але в результаті суд відхилив клопотання про відведення судді та прокурора.

30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука у задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. У ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд ухвалив рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці до 31 жовтня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта та цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність та антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і мають докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту було подано апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Проте 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх аргументів звинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 120 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.