Колишні чиновники США закликали Білий дім оприлюднити санкції проти РФ на випадок вторгнення в Україну

Гроші будуть виділені для військової галузі Фото з відкритих джерел

Заяву також підписали кілька колишніх послів США, зокрема експосли в Україні Стівен Пайфер та Джон Хербст

Група з 24 колишніх чиновників США у сфері національної безпеки та експертів щодо Росії закликала Вашингтон оприлюднити заходи, узгоджені на випадок нового нападу РФ на Україну. Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що до групи підписантів входять кілька офіційних осіб, які працювали в адміністраціях Барака Обами, Джорджа Буша та Білла Клінтона.

"Ми вважаємо, що Сполученим Штатам слід, у тісній консультації зі своїми союзниками по НАТО та з Україною, негайно вжити заходів, щоб вплинути на розрахунки Кремля про витрати та вигоди, перш ніж російське керівництво зробить вибір на користь подальшої військової ескалації", - йдеться в заяві.

Заяву також підписали кілька колишніх послів США, зокрема експосли в Україні Стівен Пайфер та Джон Хербст, експосли в Росії Майкл Макфол та Олександр Вершбоу, а також Деніел Фрід - колишній посол США у Польщі, який був головним радником зі Східної Європи президентів Барака Обами, Джорджа Буша та Білла Клінтона.

"Така відповідь включатиме пакет серйозних і болючих санкцій, які будуть застосовані негайно, якщо Росія нападе на Україну. В ідеалі, план цих санкцій слід повідомити Москві зараз, щоб Кремль мав чітке уявлення про масштаби економічного удару, з яким він зіткнеться", - наголошується в заяві.

Новини за темою: Наслідки вторгнення в Україну і неприпустимість ядерної війни. Про що говорили Байден і Путін

Як повідомлялося раніше, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден вчора провів телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Відомо, що російський лідер попросив американського колегу про дзвінок, і Байден погодився, оскільки "він вважає, що коли йдеться про Росію, прямий діалог між лідерами незамінний".

А в Кремлі наголосили, що мета розмови – продовжити обговорення тих питань, які були на порядку денному нещодавньої розмови по відеоконференцзв'язку.