Конкурс на посаду глави САП: Комісія чекає відповіді від Генпрокуратури для обрання переможця

Спеціалізована антикорупційна прокуратура України

dejure.foundation

Без підтвердження подання про призначення направлені не будуть

Комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та його заступника з 23 грудня чекає на відповідь Офісу генпрокурора для оголошення переможця конкурсу. Про це "Українській правді" повідомила голова комісії Катерина Коваль.

За її словами, комісія вже готова направити подання про призначення найкращих кандидатів, але для цього необхідно виконати "процедурну формальність", прописану в законі про прокуратуру.

Також Коваль зазначила, що з 23 грудня конкурсна комісія направила до Офісу генерального прокурора подання з проханням встановити відповідність переможців конкурсу вимогам законів "Про очищення влади", "Про запобігання корупції", а також щодо отримання допуску до державної таємниці. Однак, поки відповіді не поступало.

"Без отримання підтверджень, тобто не дотримуючись вимог Закону України "Про прокуратуру", подання про призначення направлені не будуть. Комісія не порушуватиме закон!" - наголосила глава комісії.

При цьому Коваль додала, що найкращі кандидати мають "відмінні знання законодавства, високий рівень загальних здібностей та навичок, відповідають критерію доброчесності, а також професійної компетентності".

Новини за темою: У посольстві США виразили розчарування зривом відбору керівника САП

Нагадаємо, що 9 жовтня не відбулося засідання комісії, яка мала обрати керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Причиною стала відсутність кворуму.

Пізніше, Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) скасував порядок роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Зокрема це було обумовлено позбавленням конкурсної комісії повноважень на прийняття оскаржуваного порядку.

А 24 грудня комісія з обрання очільника САП зібралася на засідання, на якому мали оголосити переможця конкурсу. Проте, цього так і не зробили.