Коник: Медведчук залишився в Україні, а Порошенко після підозри в держзраді втік

NewsOne

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук нікуди не виїжджав і залишається в Україні, на відміну від п'ятого президента Петра Порошенко, який втік за кордон після затвердження йому підозри у держзраді. 

Про це в ефірі телеканалу UkrLive заявив адвокат і учасник Громадянської ініціативи "Донбас - Донбас" Геннадій Коник.

На думку юриста, експрезидент не має наміру продумувати план повернення і буде консультуватися щодо цього із зарубіжними партнерами.

"Він (Порошенко, - ред.) повертатися не збирається, він буде консультуватися з можновладцями світу цього, з англо-саксонським керівництвом, про те, треба повертатися чи не треба. Якщо скажуть, що треба, то він повернеться і заставу в 1 мільярд гривень замінять на домашній арешт і він буде сидіти вдома", - сказав Коник.

Адвокат додав, що Віктор Медведчук, перебуваючи в Україні, продовжує боротися з неправомірністю проваджень, які завели проти нього.

Як повідомляв NewsOne раніше, асоційований експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього Іван Ступак заявив, що у справі Порошенка в судовому процесі не можна розраховувати на як доказову базу оприлюднені аудіозаписи, на яких обговорюються схеми закупівлі вугілля у так званих "ЛНР" і "ДНР".

Нагадаємо, 17 грудня після чергового судового засідання голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що, попри політичне переслідування і фабрикацію проти нього кримінальних проваджень, тікати з України ніколи і нікуди не буде.

"Швидше, втечуть ті, яким не підходить те, що я стверджую і що роблю. І я впевнений, я цього дочекаюся", - підкреслив він.

Пізніше в цей же день стало відомо, що колишній президент України, народний депутат Петро Порошенко на очах у всієї країни спочатку втік з російським матом від повістки в Державному бюро розслідувань, а потім взагалі полетів з країни нібито в "дипломатичне турне" Туреччиною, а потім Польщею.

Ця повістка була пов'язана з тією ж "справою про вугільну держзраду", за якою проходять також голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук і ексміністр енергетики Володимир Демчишин, а також вугільний бізнесмен Сергій Кузяра. 

До слова, 21 грудня Петро Порошенко записав відеозвернення, в якому акцентував увагу на тому, що до Нового року в країну не повернеться.