Кулеба: Про зміну "нормандського формату" зараз не йдеться

За словами міністра, Київ перебуває у центрі всіх переговорних процесів, які ведуться між Заходом та Росією

Фото з відкритих джерел

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що на сьогодні не розглядається питання про зміну "нормандського формату" переговорів по Донбасу. Про це він заявив в інтерв’ю "РБК-Україна".

"Про зміну "нормандського формату" зараз не йдеться. Є трек американсько-російський, двосторонній, вони на ньому спілкуються. Але щойно на цьому треку виникають питання, які, на думку Сполучених Штатів, неможливо обговорювати чи вирішувати без їхніх союзників, зокрема України, вони консультуються з ними", - сказав Кулеба.

За словами міністра, Київ перебуває у центрі всіх переговорних процесів, які ведуться між Заходом та Росією.

"Україна скрізь, в буквальному сенсі. Україна є ключовою причиною появи цих документів, Україна присутня в усіх консультаціях, в усіх розмовах, які ведуть з Росією. І з Україною партнери діляться тим, про що вони говорять з Росією, координують з нами свої позиції", - сказав Кулеба.

Він навів приклад, коли представниця держдепартаменту США Карен Донфрід перед поїздкою в Москву була в Києві.

"Із ким США першими обговорили зміст цих документів? З Україною. Це і є відповідь. І ми ж не просто слухаємо в цих розмовах, ми викладаємо свою позицію і наголошуємо, що ось це, це і це заздалегідь "не злітає", - додав міністр.

Новини за темою: У Зеленського розповіли, коли може відбутися зустріч у "нормандському форматі"

Як повідомлялося раніше, 7 грудня, лідери Великої Британії, Італії, США, Франції та Німеччини обговорили відносини між Україною та Російською Федерацією та виступили за відновлення переговорів у "нормандському форматі".

Відповідне рішення було прийнято через напруженість у відносинах між Росією та Україною.