Кулеба пропонує РФ продовжити діалог, щоб довести відсутність наміру знову напасти

Фото з відкритих джерел

Москву закликали виконувати Гельсінський декалог

Україна продовжує працювати над тим, щоб Росія замість ультиматумів на тему європейської безпеки почала добросовісно виконувати Гельсінський декалог. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає пресслужба МЗС України.

За його словами, йдеться про припинення агресії на Донбасі, деокупацію Криму, врегулювання конфліктів у Грузії та Молдові. "У цьому ж контексті нагадую, що, згідно з основоположними документами ОБСЄ, Російська Федерація зобов’язалася "не розглядати будь-яку частину регіону ОБСЄ як сферу свого впливу", - висловився дипломат.

При цьому він додав, що єдиним способом для росіян підтвердити відсутність намірів вирішувати проблеми силовим шляхом є продовження дискусії в усталених форматах, зокрема в ОБСЄ. "Україна також продовжить активну роботу з партнерами над втіленням комплексного пакета стримування Російської Федерації від нової хвилі війни в Європі, який уже почав діяти", - сказав Кулеба.

Новини за темою: Росія не взяла на себе зобов'язання відвести війська від кордонів України, - Держдеп США

Нагадаємо, вчора, 12 січня, в Брюсселі відбулося засідання ради Росія - НАТО. Сторони обговорили ситуацію біля українських кордонів, зокрема загрозу вторгнення РФ.