Кулеба розповів про 10 кроків Зеленського щодо виконання Мінських угод

Глава МЗС України Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

В ТКГ більшість ключових рішень вже готові до прийняття, інформував міністр

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, чи проглядаються якісь суттєві зрушення щодо Мінських угод. Про це йшлося в його інтерв'ю "РБК-Україна".

За словами міністра, якщо говорити загалом про врегулювання, то у Тристоронній контактній групі більшість ключових рішень вже готові до прийняття.

"Там вже нема про що говорити, воно вже стільки разів все обговорено і написано. Там немає потреби в переговорах, потрібне тільки зелене світло від Москви, як і у випадку із заявою про відданість режиму припинення вогню. Але те, що відбувається, це здебільшого складно назвати переговорами з боку Росії. Більш доречна характеристика - заговорювання процесу", - зазначив він.

Також Кулеба пояснив, що це за 10 кроків з виконання Мінських угод, про які заявив президент України Володимир Зеленський.

"Це комплексна спроба зрушити з мертвої точки переговорний процес. Але, по суті, ці 10 кроків не змінюють ні Мінських домовленостей, ні формату функціонування ТКГ або "нормандського формату"", - зауважив глава МЗС.

Новини за темою: Це крок до деескалації: Єрмак відреагував на рішення ТКГ про припинення вогню на Донбасі

Нагадаємо, 21 грудня президент України Володимир Зеленський анонсував план з 10 кроків для виконання Мінських угод.

Пізніше глава Офісу президента передав партнерам комплексні ініціативи з 10 кроків, які розблокують мирний процес щодо Донбасу.