Кушнір про закриття "Першого Незалежного" і UkrLive: Це особиста помста президента

PNK

Закриття каналів "Перший Незалежний" і UkrLive є помстою президента Володимира Зеленського. Таку думку висловила політичний експерт Світлана Кушнір.

"Якщо говорити про порядок, чи були по порядку зроблені всі операції, всі щаблі пройдені для того, щоб прийняти це рішення, - то ні. Це рішення може і має бути оскаржене в суді. Я розумію, що наші суди останнім часом дуже бояться людей і дзвінків з Банкової. Однак потрібно мати честь і гідність носити ту мантію, якою тебе нагородила і відзначила держава, високим званням судді українського суду, і приймати рішення відповідно до законів України. Тому я думаю, дуже сподіваюся, що оскарження буде, і воно буде в рамках чинного законодавства. Це по-перше.

По-друге. Це особиста помста, це особиста помста президента, який забув, що його вибирав народ, що в Україні є демократична влада, що потрібно жити відповідно до 106 статті Конституції і не влазити туди, куди тебе Конституція не пускає", - висловилася Кушнір.

Також вона зазначила: "Крім того, протидія російській агресії, з таким формулюванням було написано (причина припинення мовлення двох телеканалів, - ред.). Вона ж зовсім іншими діями робиться, не закриттям телеканалів безпідставно, без рішення Нацради, без вироку суду, вона робиться по-іншому. І тому у мене зараз питання до Верховного головнокомандувача: чи були проведені збори резервістів? Нам вже у всьому світі готові надати карти і відеозйомку, як переміщаються російські війська. Чи проведені збори резервістів, чи проведені збори масові загонів тероборони, чи відчули наші військові, що їх забезпечать у разі агресії захистом? Я вам відповім за пана Зеленського, він там мовчить у себе на Банковій. Ні, все це проведено не було", - заявила експерт.

"І, на жаль, закривати зараз будуть всіх, всіх хто говорить не те, що хоче чути команда президента. У зоні небезпеки тепер не тільки журналісти і працівники каналу UkrLive, а і все українське суспільство", - підсумувала Кушнір.

Нагадаємо, у вівторок, 28 грудня, влада цинічно - в позасудовому порядку і нехтуючи вимогами чинного законодавства - припинила мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний". Це незаконне рішення знову було прийнято РНБО - органом, який фактично уособлює диктатуру в Україні і вводить фактичну заборону на опозиційну діяльність. 

В "Опозиційній платформі - За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.