Кутуєв: Медведчук міг ще рік тому звільнити ув'язнену в ОРДО Наталію Стаценко, але влада торпедувала ініціативу і почала атаки на опозицію

pnk.tv

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук ще рік тому міг звільнити ув'язнену в ОРДО Наталію Стаценко, але влада президента Зеленського торпедувала ініціативу і почала атаки на опозицію. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив професор соціології Павло Кутуєв.

"Дивіться, якщо є громадянин України і політик Віктор Медведчук, і неважливо при владі він чи опозиційний, але в нього є певні контакти, ресурси, йому йдуть назустріч - готові передати громадянок України, які ув’язнені на непідконтрольних територіях, - то треба звільняти наших співгромадян... Але тут була торпедована та ініціатива, яку Віктор Медведчук запропонував, і далі ми, на жаль, бачили продовження атаки на опозицію і самого Медведчука", - зазначив експерт.

Тож, нині, на думку Кутуєва, можновладці ведуть подвійну гру, адже свого часу вони нічого не зробили для звільнення наших співгромадянок.

"Ми повинні розуміти, що живемо в реальному світі, і якщо в когось немає контактів, немає методики, як звільнити, їм ніхто не пропонує звільнити наших співгромадян, то словами тут, на превеликий жаль, горю не допоможеш. І тому, є дві версії: або зробити гарну міну за поганої гри і просто пригадати, що теж можновладці гуманні і дбають про своїх громадян, або на тлі падіння такого зорепаду рейтингів і президента, і його партії, можливо, омбудсмен починає вести якусь автономну самостійну гру", - сказав він.

Як повідомлялося, днями Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова згадала про лікаря, заарештованого за шпигунство на користь України, Наталію Стаценко і закликала владу ОРДО звільнити її з полону.

Нагадаємо, влада ОРДЛО ще на початку року готова була в односторонньому порядку повернути Україні чотирьох жінок, про звільнення яких домовився Віктор Медведчук. Наталія Стаценко, Наталія Савченко, Катерина Котенко та Світлана Довгаль кілька років перебувають у їхніх в'язницях за звинуваченням у шпигунстві.

Ще 20 січня вони могли б бути вдома. Однак влада за фактом заблокувала цей процес, і жінки, частина з яких важко хворі, досі перебувають за ґратами.

У жовтні влада ОРЛО запропонувала в односторонньому порядку повернути в Україну за посередництва Віктора Медведчука ще трьох жінок.

Всього з початку збройного конфлікту на Донбасі завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 українці, а всього було звільнено політиком понад півтори тисячі українців.