Кива про санкції проти "Першого Незалежного" і UkrLive: Ми вчергове стали свідками диктатури влади, наруги над Конституцією і свободою слова

Ілля Кива

фото з відкритих джерел

Підписання президентом Володимиром Зеленським указу про введення санкцій проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive - є черговим свідченням диктатури влади, наруги над Конституцією і свободою слова. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Ілля Кива.

"Сьогодні ми стали в черговий раз свідками правового свавілля, диктатури влади, знищення закону, знищення прав і свобод громадян України, наруги над Конституцією і над свободою слова. Все це рано чи пізно знайде свою оцінку в судових рішеннях, але до цього моменту треба просто дожити", - зазначив політик.

При цьому він додав, що і не розраховував на якісь інші дії влади щодо опозиційних каналів.

"Я прекрасно розумів, що рано чи пізно вони прийдуть і за цими телеканалами. Скоївши один раз злочин, вони всього лише на всього намагаються приховати і піти від неминучої відповідальності, вони цю відповідальність усіма силами намагаються відкласти. Не розраховуйте на справедливість, не розраховуйте на закон, не розраховуйте на розсудливість", - сказав нардеп.

Кива підкреслив, що країна на сьогодні в хаосі і влада буде знищувати всіх, хто "хоч якось їх викриває і говорить правду".

"Рік тому були закриті провідні інформаційні телеканали нашої країни. Беззаконня - ось сьогодні догма української влади, вони всіляко намагатимуться приховати свої злочини. Ми перебуваємо на порозі економічного краху. Сьогодні в Україні люди знаходяться за межею виживання: нескінченні ціни, які підняті, і нова хвиля збільшення цін за комунальні послуги вже з 1 числа накриє нашу країну. Можливості жити в цій країні немає. Обурення і негатив по відношенню до влади зростає. Влада спішно намагається знищити всіх тих, хто хоч якось їх викриває і говорить правду", - підсумував він.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Зокрема, глава держави своїм указом ввів рішення Ради нацбезпеки і оборони про введення санкцій проти трьох компаній: медіахолдинг "Новини"; "Тайм медіа"; "ТелеПростір".

Санкції передбачають, зокрема, заборону на використання радіочастот, блокування активів і ведення будь-якої діяльності в Україні. Вони введені на 5 років.

До слова, ТОВ "Тайм медіа" - це телеканал "Перший Незалежний", створений журналістами "112 Україна", NewsOne і ZIK. ТОВ "ТелеПростір" - це телекомпанія, що належить нардепу від ОПЗЖ Нестору Шуфричу, яка веде мовлення під брендом UKRLIVE. UKRLIVE, на відміну від "Першого Незалежного", досі в Україні не блокувався. Але тепер, мабуть, РНБО вирішила по свавіллю припинити його мовлення.

І "Перший Незалежний", і UkrLive вже відреагували на указ президента Володимира Зеленського, заявивши, що українська влада в черговий раз довела, що бачить у вільних ЗМІ свого головного ворога і діятиме будь-якими методами для придушення свободи слова в Україні.

Журналісти мають намір оскаржити незаконне рішення про закриття каналу в судах. І, якщо українські суди під тиском Офісу президента не скасують президентську цензуру, то Європейський суд з прав людини винесе справедливе рішення, яке боляче вдарить по всіх "цензорах" і "заборонятелях".

У свою чергу власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич зазначив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні.

"Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. У жодній цивілізованій країні світу такого трапитися не могло. Подібне безпрецедентне знищення свободи слова воістину жахає. Це вкотре доводить, що владі немає діла до законів і Конституції України, вони роблять виключно те, чого самі хочуть, не зважаючи на юридичні норми", - сказав він.

Як повідомлялося, раніше на саміті Східного партнерства в Брюсселі підняли питання позасудової розправи над опозиційними ЗМІ в Україні і зажадали від Володимира Зеленського скасувати свавільні санкції РНБО, якими заблокували мовлення трьох провідних інформаційних телевізійних каналів - "112 Україна", NewsOne і ZIK, а також незаконно закритого без рішення суду через годину після початку ефіру телеканалу "Перший Незалежний".

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 120 969 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.