Лесик про санкції проти "Першого Незалежного" і UkrLive: Влада підводить себе під дію Кримінального кодексу і за всі свої дії їй доведеться відповідати

Член політради ОПЗЖ Андрій Лесик "Опозиційна платформа - За життя"

Влада президента Володимира Зеленського підводить себе під дію Кримінального кодексу України, і за всі свої дії їй доведеться відповідати, адже вже безліч людей висловили свою точку зору, в тому числі і представники Європарламенту, що неприпустиме закриття опозиційних каналів у країні, тим більше що для цього немає абсолютно ніяких підстав. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив народний депутат, глава Харківського відділення партії "Опозиційна платформа - За життя" Андрій Лесик, коментуючи підписання главою держави указу про санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive.

"Це агонія цього режиму. Вони дуже болісно реагували на критику. Реальні дії які? Мені здається, що горить сарай - гори і хата. Тобто таке враження, що вони самі себе підводять під дію Кримінального кодексу, і за всі свої дії потрібно буде відповідати. Адже вже десятки людей висловили свою точку зору, в тому числі і представники Європарламенту, що неприпустимо закриття опозиційних каналів, тим більше підстав абсолютно ніяких немає. Там не було жодних висловлювань чи пропагандистських дій, які б суперечили чинному законодавству України", - зазначив політик.

При цьому Лесик припустив, що президент Володимир Зеленський просто не знає, що йому робити, тому всю свою енергію і силу він витрачає не на встановлення миру в Україні та добробут її громадян.

"Спостерігаю за тим, що останнім часом відбувається: масова трудова міграція, вже скоро працювати ні з ким буде, тому що всі хоч трохи фахівці виїхали за кордон. Це стосується в тому числі і медиків, у такий непростий для нас час. З 1 січня багато лікарень просто будуть закриватися, скорочуватися ковідні відділення. Ось що робити цим всім людям? Їхати!" - сказав він.

У той же час, за словами Лесика, в питанні закриття телеканалів усе дуже просто.

"Оце нагнітання істерії, що на нас там нападуть, - всі прекрасно розуміють, що це повна маячня і так далі. Але, може, дії української влади спрямовані на те, щоб дійсно займатися надалі ескалацією конфлікту на Донбасі і щоб не було альтернативної точки зору? Плюс їхні ініціативи пов'язані з постановкою на облік красивих наших, милих дівчат, жінок. З якою метою? Адже це все не було підтримано суспільством, можливо, їм потрібен ресурс, щоб всі кричали, що все добре. Всім цим людям, які займаються спекуляціями, в тому числі закриттям телеканалів, їм, мені здається, вже нічого не допоможе. Вони загнали себе в таку ситуацію, що вихід для них - це просто йти на дострокові вибори", - підсумував він.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Зокрема, глава держави своїм указом ввів рішення Ради нацбезпеки і оборони про введення санкцій проти трьох компаній: медіахолдинг "Новини"; "Тайм медіа"; "ТелеПростір".

Санкції передбачають, зокрема, заборону на використання радіочастот, блокування активів і ведення будь-якої діяльності в Україні. Вони введені на 5 років.

До слова, ТОВ "Тайм медіа" - це телеканал "Перший Незалежний", створений журналістами "112 Україна", NewsOne і ZIK. ТОВ "ТелеПростір" - це телекомпанія, що належить нардепу від ОПЗЖ Нестору Шуфричу, яка веде мовлення під брендом UKRLIVE. UKRLIVE, на відміну від "Першого Незалежного", досі в Україні не блокувався. Але тепер, мабуть, РНБО вирішила по свавіллю припинити його мовлення.

І "Перший Незалежний", і UkrLive вже відреагували на указ президента Володимира Зеленського, заявивши, що українська влада в черговий раз довела, що бачить у вільних ЗМІ свого головного ворога і діятиме будь-якими методами для придушення свободи слова в Україні.

Журналісти мають намір оскаржити незаконне рішення про закриття каналу в судах. І, якщо українські суди під тиском Офісу президента не скасують президентську цензуру, то Європейський суд з прав людини винесе справедливе рішення, яке боляче вдарить по всіх "цензорах" і "заборонятелях".

У свою чергу власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич зазначив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні.

"Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. У жодній цивілізованій країні світу такого трапитися не могло. Подібне безпрецедентне знищення свободи слова воістину жахає. Це вкотре доводить, що владі немає діла до законів і Конституції України, вони роблять виключно те, чого самі хочуть, не зважаючи на юридичні норми", - сказав він.

Як повідомлялося, раніше на саміті Східного партнерства в Брюсселі підняли питання позасудової розправи над опозиційними ЗМІ в Україні і зажадали від Володимира Зеленського скасувати свавільні санкції РНБО, якими заблокували мовлення трьох провідних інформаційних телевізійних каналів - "112 Україна", NewsOne і ZIK, а також незаконно закритого без рішення суду через годину після початку ефіру телеканалу "Перший Незалежний".

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 120 969 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.