Лідери Європи хочуть відновити переговори у "нормандському форматі"

Президент Франції Емманюель Макрон

Politico

Відповідне рішення було прийнято через напруженість у відносинах між Росією та Україною

Лідери Великої Британії, Італії, США, Франції та Німеччини обговорили відносини між Україною та Російською Федерацією та виступили за відновлення переговорів у "нормандському форматі". Про це йдеться у заяві Єлисейського палацу.

Як зазначається, вчора, 6 грудня, президент Франції Емманюель Макрон провів переговори з главами держав і урядів формату "НАТО Квінт".

"Сторони обговорили напруженість у відносинах між Росією та Україною, висловили рішучість поважати суверенітет України та висловили прихильність роботі на благо миру і безпеки в Європі. Всі вони знову заявили про необхідність відновлення переговорів Росії з Україною в рамках "нормандської групи" під егідою Франції та Німеччини", - йдеться у документі.​​​​​

Новини за темою: "Добивають "нормандський формат": Кулеба прокоментував публікацію листування РФ із Німеччиною та Францією

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна наполягає на поновленні роботи в "нормандському форматі" без попередніх умов, однак РФ гальмує переговорний процес, уникаючи зустрічей.