Макрон підтримав залучення США до "нормандського формату"

Фото з відкритих джерел

Президент Франції підкреслив, що "нормандський формат" залишається актуальним і затребуваним майданчиком для вирішення кризи в Україні

Президент Франції Емманюель Макрон підтримав залучення США до переговорів у "нормандському форматі". Він також привітав діалог Штатів і РФ про колективну безпеку. Про це йдеться в заяві Макрона в ході пресконференції з главою Євроради Шарлем Мішелем.

Французький лідер відзначив ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо проведення зустрічі в "нормандському форматі". За його словами, це відображає пропозиції Франції, які обговорювалися в ході телефонних переговорів французького і російського президентів.

"Президент Зеленський тільки нагадав, і ми так думаємо, це також обговорювалося кілька тижнів тому під час переговорів з президентом Путіним: "нормандський формат" зберігає свою актуальність", – сказав він.

Також Макрон підкреслив, що "нормандський формат" залишається актуальним і затребуваним майданчиком для вирішення кризи в Україні.

"У цьому контексті залучення США до цього процесу є хорошим явищем, яке ми повинні вітати", – додав він.

Макрон зазначив, що переговори між США і Росією про колективну безпеку тривають, і вони стосуються не тільки України. Президент Франції закликав не критикувати і не заважати діалогу між Вашингтоном і Москвою, оскільки він доповнює зусилля Європи.

Новини за темою: У Києві стартували переговори нормандських радників України, Німеччини та Франції

Нагадаємо, 10 січня у Женеві американська та російська делегація завершили перші переговори щодо так званих гарантій безпеки, які запропонувала Москва. Вони тривали майже вісім годин.

Сьогодні, 11 січня, президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність проведення саміту в "нормандському форматі". Про це він повідомив під час зустрічі з радником канцлера Німеччини Єнса Пльотнера й радником президента Франції Еммануеля Бонна.

Також нагадаємо, що Франція і Німеччина ініціюють чергову зустріч в "нормандському форматі" вже протягом кількох наступних тижнів. Про це під час пресконференції за підсумками зустрічі з колегією Єврокомісії для представлення пріоритетів Французького головування ЄС на наступні пів року заявив президент Франції Емманюель Макрон.