Мамка щодо санкцій проти "Першого Незалежного" і UkrLive: Влада боїться, що люди зрозуміють справжні причини незаконних дій із Офісу президента

Григорій Мамка Фото з відкритих джерел

Рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" є свідченням того, що влада боїться, що люди зрозуміють справжні причини незаконних дій із Офісу президента стосовно журналістів та опозиційних політиків. Про це заявив в ефірі "Першого Незалежного" народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Григорій Мамка.

"Боротьба триває, ніхто нікого не забуває. "Опозиційна платформа – За життя" сьогодні брала участь в акції біля Офісу президента. Це комусь не подобається з Офісу президента і направляють своїх молодчиків з радикально налаштованих осіб до офісу "Опозиційної платформи – За життя", чомусь так різко виявилося. Тобто, ці факти кажуть про одне, що влада боїться, що журналісти, люди зрозуміють дійсні причини незаконних дій із Офісу президента", - зазначив він.

За словами Мамки, наразі влада має визначитися, за якими законами вона хоче жити.

"Повірте, чим більше людей будуть бачити, ми будемо це максимум пояснювати, розказувати, і зрозуміють про те, що дійсно необхідно все-таки владі визначатися - вона буде жити за законами, які є, існують в демократичному суспільстві, чи будуть жити "по поняттям" - хто зранку встав, накурився там чогось і приймають рішення відповідні. На жаль, наразі так", - сказав політик.

При цьому Мамка додав, що за всі незаконні рішення проти незалежних телеканалів та опозиційних політиків доведеться відповідати.

"По всім каналам, всі позови поданні до Верховного суду. Вони нічого не можуть зробити, тому що рішення влади незаконні і тільки з Офісу президента переносять судові засідання, відтерміновують час. Повірте, якщо влада відтерміновує час, всі законні підстави і правда з нашого боку і рано чи пізно рішення Верховного суду буде скасувати недолугі рішення РНБО, як рекомендаційний характер. А по суті за всі рішення і рекомендації РНБО несе його керівник – президент України Володимир Зеленський, який вводив в дію рішення РНБО своїм указом. І повірте, прийде час, коли будуть внесені відомості до Єдиного реєстру судового розслідування і всі, хто ставив підпис на рекомендованих рішеннях, будуть давати ось такі покази приблизно: "Моє рішення є рекомендованим, подали його на розгляд, я проголосував так, але по суті, мені подзвонили і сказали зробити так". І будуть називати прізвища, ім’я і по батькові. Повірте, такі будуть процеси, що дійсно Україна буде гордитися в майбутньому своїм правосуддям", - підсумував він.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Загалом у 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів.

Санкції передбачають, зокрема, заборону на використання радіочастот, блокування активів і ведення будь-якої діяльності в Україні. Вони введені на 5 років.

І "Перший Незалежний", і UkrLive вже відреагували на указ президента Володимира Зеленського, заявивши, що українська влада вкотре довела, що бачить у вільних ЗМІ свого головного ворога і діятиме будь-якими методами для придушення свободи слова в Україні.

Журналісти мають намір оскаржити незаконне рішення про закриття каналу в судах. І якщо українські суди під тиском Офісу президента не скасують президентську цензуру, то Європейський суд з прав людини винесе справедливе рішення, яке боляче вдарить по всіх "цензорах" і "заборонювачах".

Своєю чергою власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич зазначив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні.

"Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. У жодній цивілізованій країні світу такого трапитися не могло. Подібне безпрецедентне знищення свободи слова воістину жахає. Це вкотре доводить, що владі немає діла до законів і Конституції України, вони роблять виключно те, чого самі хочуть, не зважаючи на юридичні норми", - сказав він.

Як повідомлялося, раніше на саміті Східного партнерства в Брюсселі підняли питання позасудової розправи над опозиційними ЗМІ в Україні і зажадали від Володимира Зеленського скасувати свавільні санкції РНБО, якими заблокували мовлення трьох провідних інформаційних телевізійних каналів - "112 Україна", NewsOne і ZIK, а також незаконно закритого без рішення суду через годину після початку ефіру телеканалу "Перший Незалежний".

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 120 969 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.