Марчевський про закриття UkrLive і "Перший Незалежний": Влада перейшла вже всі межі

Молодіжне крило ОПЗЖ

Закривши п'ять телеканалів - "112 Україна", NewsOne і ZIK, UkrLive і "Перший Незалежний", влада перейшла всі межі. Про це заявив керівник Молодіжного Крила ОПЗЖ Артем Марчевський під час мітингу журналістів п'яти незаконно закритих каналів.

"Насправді, ця влада перейшла вже всі межі. Я не уявляю собі, щоб 7-10 років тому були закриті якісь канали. Не уявляю, щоб за часів "Майдану" Янукович закрив хоч один навіть грантовий канал, що фінансується з-за кордону, без належного оформлення і документів. Всі прекрасно працювали, тому що свобода слова і журналісти в Україні були недоторкані", - заявив Марчевський і підкреслив, що саме так і повинно бути в будь-якому цивілізованому суспільстві.

"А вже тим більше - в демократичній країні. Мені, чесно кажучи, складно пояснити європейським колегам, з якої причини були закриті канали, тому що вони просто не мислять такими категоріями. Ніхто не розуміє, як президент може закрити канал, на якому його критикують", - підсумував керівник Молодіжного Крила ОПЗЖ.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги та відновлення супутникового мовлення - це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. 

У свою чергу голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого й остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади - вся Україна.

В "Опозиційній платформі - За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок-журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" є ознакою інформаційного рейдерства й узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів "UkrLive" і "Перший Незалежний" звернулися з відкритим листом до світової спільноти - європейських політиків, чиновників і міжнародних журналістських організацій - із проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні. Світовому співтовариству нагадали і про те, що "112 Україна", NewsOne і ZIK, "UkrLive" і "Перший Незалежний" не єдині жертви чинного режиму Зеленського. Адже влада всіма способами намагається впливати на роботу державного телеканалу "ДОМ", суспільного мовника "UA:Перший", телеканалів "НАШ", "Еспресо", "Прямий", "Україна" та "Україна 24", інтернет-видань "Страна.ua" і "Шарий.net".